Created with Sketch.

Сьогодні Православна Церква молитовно згадує преподобного Нестора Літописця

09.11.2014, 17:13

Преподобний Нестор Літописець народився у п'ятдесятих роках XI століття в Києві. Юнаком він прийшов до преподобного Феодосія і став послушником. Ігумен Стефан, наступник святого Феодосія, звершив над Нестором чернечий постриг.

Преподобний Нестор Літописець народився у п'ятдесятих роках XI століття в Києві. Юнаком він прийшов до преподобного Феодосія і став послушником. Ігумен Стефан, наступник святого Феодосія, звершив над Нестором чернечий постриг. Про його високий рівень духовного життя говорить те, що він у числі інших преподобних отців брав участь у вигнанні біса з Микити затворника, згодом Новгородського святителя.

Преподобний Нестор глибоко цінував істинне знання, поєднане зі смиренням і покаянням.

У монастирі преподобний Нестор ніс послух літописця. У вісімдесятих роках він написав «Читання про життя та загибель блаженних страстотерпців Бориса і Гліба» у зв'язку з перенесенням їх святих мощей до Вишгорода в 1072 році. Згодом він склав житіє преподобного Феодосія Печерського.

Головним подвигом життя преподобного Нестора було складання близько 1112-1113 років «Повісті врем’яних літ».

Нестор помер близько 1114 року, заповівши печерським ченцям-літописцям продовження своєї великої праці.

Він був похований у Ближніх печерах преподобного Антонія Печерського.

Святий Нестор є покровителем Київських духовних шкіл. Студенти з вірою і любов'ю щодня звертаються до святого, з проханням про допомогу і підтримку в нелегкій справі осягнення богословських наук.

Джерело: УНІАН-релігії

Читайте також
Світові Іранська влада погрожує відібрати одну з останніх протестантських церков країни
Сьогодні, 16:03
Католики Папа: Не дозвольмо, щоб вітри війни згасили вогник надії та мир
Сьогодні, 15:02
Україна і світ Ексгумаційні роботи в колишніх селах Острівки та Воля Островецька на Волині відбуватимуться у трьох локаціях
Сьогодні, 14:10
Культура У Львові стартує інклюзивний мистецький проект на тему Страстей Христових
Сьогодні, 13:23