1 лютого 2001 року почала свою роботу редакція Релігійно-інформаційної служби України.
РІСУ була заснована для того, щоби позаконфесійно інформувати світ та Україну про релігійне життя в нашій країні. На початках акцент робився саме на іноземного читача, особливо журналістів, щоби вони мали можливість отримати незаангажовану інформацію доступною мовою, зокрема, перед візитом Папи Івана Павла ІІ в Україну. Тому спочатку РІСУ "говорила" саме англійською мовою — українська версія з'явилася у жовтні 2001 року. А згодом і російська.
І впродовж цих 20 років саме іноземні фонди, які зацікавлені в такій об'єктивній, позаконфесійній інформації про те, що відбувається у різних Церквах та релігійних організаціях в Україні, якою є релігійна палітра країни, чим багата українська сакральна культура, в чому особливість наших міжконфесійних стосунків тощо, — підтримували нашу діяльність, за що ми їм особливо вдячні.
Але свій немалий вже ювілей ми зустрічаємо в ситуації, коли немає ніякого фінансування ні на роботу редакції, ні на оплату розробки нового сайту, який ми запустили влітку 2020 року.
До 20-ліття редакція РІСУ поставила собі велику мету - створити стабілізаційний фонд, який би дозволив працювати в разі відсутності грантового чи іншого постійного фінансування. Пригадуємо, РІСУ функціонує за кошти грантів і жертводавців, жодна з Церков чи релігійних організацій нас не фінансує — підтримують деякі конкретні особи чи інституції.
На сайті ми розпочали збір коштів у липні 2020 року і станом на 1 лютого зібрали 10210 грн. Ще близько 37 тисяч грн. зібрав наш директор у травні-червні 2020 року серед друзів у фейсбуці.
Наша найперша мета: покрити борг перед розробником сайту (14 тис доларів) — це потрібно зробити до квітня 2021 р. Також нам потрібно збирати кошти на щоденну діяльність редакції, гонорарний фонд і розвиток загалом (понад 50 тис доларів на рік).
Тому будемо вдячні за кожну пожертву, за поширення інформації про наші потреби, за залучення більшого числа читачів і меценатів.
Ми віримо, що наших друзів є тисячі і тисячі, як і щоденних наших читачів (зараз це в середньому 5-9 тисяч щоденно)!