2 вересня учасники Собору роздумуватимуть над очікуваннями Церкви від богопосвячених осіб в сучасному світі.
За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, протягом чотирьох днів соборові учасники роздумуватимуть над тим, як створити необхідні умови для розвитку покликань до богопосвяченого життя. У ході засідань буде представлено шість доповідей та п’ятнадцять співдоповідей.
У перший день йшлося про традиційне чернече життя, монашество в історії і традиції УГКЦ, ідентичність богопосвячених осіб в Україні. Окрему увагу було звернено на харизму засновників богопосвячених спільнот в УГКЦ, східні гілки західних чинів і згромаджень в УГКЦ та спільноти богопосвячених мирян в УГКЦ.
2 вересня учасники Собору роздумуватимуть над очікуваннями Церкви від богопосвячених осіб в сучасному світі. Співдоповіді стосуватимуться очікувань мирян від богопосвячених осіб, ролі богопосвяченого життя в культурі і освіті та служіння богопосвячених осіб в шкільництві. Практичний досвід місійної праці буде представлено на прикладі діяльності богопосвячених осіб в Бразилії. Буде звернено увагу на особливості євангелізації та катехизації в Бразилії і соціальне служіння.
Соборові наради третього дня стосуватимуться виховання богопосвячених осіб. Головні доповіді будуть присвячені ролі і місцю молитовного та інтелектуального виховання в житті богопосвячених осіб. Увага співдоповідачів буде звернена на роль сім’ї, молодіжних організацій та парафіяльних спільнот у плеканні покликань до богопосвяченого життя.
Патріарший Собор про богопосвячене життя в УГКЦ завершиться в неділю, 4 вересня, Літургією. Після цього греко-католицькі єпископи переїдуть до м. Куритиба, де до 10 вересня триватимуть засідання Синоду єпископів УГКЦ.