День Арафат – Вакф аль Арафат (9 Зуль-Гіджа) – кращий день року, у який прочани мусульмани роблять головний обряд Хадджу – стояння в долині Арафат Мекки. Це другий день хаджу. Мусульмани дотримуються посту. Пророк Мухаммад сказав: «Найкраща мольба – це мольба в день Арафат». Тим мусульманам, що не поїхали до Хаджу, бажано в цей день постити. У Пророка спитали стосовно посту в День Арафат, і він відповів: "Піст в цей день, є спокутою гріхів минулого та майбутнього років".
Слово «арафат» походить від арабського кореню «арафа» - «впізнати», «дізнатись». За мусульманським переданням Адам і Хавва (Єва) були спущені на землю з Раю в різних місцях землі, довго шукали, і зустрілись в цій долині впізнавши одне одного, тому це місце – колиска першої людської родини на землі; стоячі і просячи пробачення в Господа на Арафаті люди повертаються до свого джерела, до початку історії. Про це пише у Фейсбук муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов.
У дописі йдеться:
"Це найважливіший день паломництва і найвеличніший день року. В цей день Всевишній Аллаг є особливо милостивим до своїх створінь. Ті мусульмани, що зараз виконують хадж, з ранку збираються в цій безводній пустелі, що є найвіддаленішим від Мекки пунктом хаджу, і мусять зі світанку до заходу сонця стояти посеред цієї пустелі, благаючи Господа пробачити їх провини. В минулому, коли не було наметів від сонця та кондиціонерів, і людина в двох шматках білої тканини добиралась до Арафату, а потім під пекельним сонцем приносила каяття, це було важким випробовуванням. Вітер пустелі покривав людину пилом, опікав її, патлатив волосся. Але прочанин мусить не звертати уваги на це, адже перед ним - вічність, і потрібно гідно провести цей великий день. А ввечері Всевишній Господь звертаючись до ангелів каже: «Подивиться на моїх рабів з розпатлаченим волоссям, і вкритих пилом! Вони витратили свої кошти, і втомили свої тіла! Так засвідчить, що я пробачаю їх!» Пророк Мухаммад (Мир йому!) сказав: «Немає жодного дня, в який від вогню Пекла Аллаг звільняє стільки своїх рабів, як в день Арафат. Воістину, Він в цей день наближається до людей, і перед ангелами пишається ними. Він запитує, чого ж вони хочуть?» І далі він сказав: «Воістину Всевишній в день Арафат дивиться на рабів поглядом милості й не залишить їх не змивши гріхи кожної людини, в кого в серці є хоч крапля віри».
За словами муфтія, прочани символічно повертаються до джерела людства, відтворюючі ввечері вихід з пустелі до життя.
А після заходу сонця сьогодні мусуламани починають святкувати Курбан-Байрам.