Торжество́ правосла́в'я — свято в Православній церкві, що чиниться в першу неділю Великого посту. Встановлення свята пов'язано з подіями Константинопольського собору 843 року, скликаного імператрицею Феодорою для відновлення іконошанування у Візантійській імперії.
Встановлення свята пов'язано з подіями Константинопольського собору 843 року, скликаного імператрицею Феодорою для відновлення іконошанування у Візантійській імперії.
Після церковного собору, що засудив іконоборців і відновив іконошанування в імперії, Феодора влаштувала церковне торжество, яке припало на першу неділю Великого посту, що була у 843 році [1] 11 березня [2] [3] (за іншими даними — 19 лютого [4]).
На спомин про цю подію, значущу для християнського світу, і в пам'ять імператриці Феодори щорічно в першу неділю Великого посту Православна церква урочисто святкує відновлення іконошанування, іменоване «Торжество православ'я».
У кафедральних соборах відправляється особливий Чин Торжества Православ'я з виголошенням «анафеми» тим, хто викривляв істину православної віри, «вічної пам'яті» спочилим її захисникам і «многих літ» живим-здоровим вірним.
Детальніше про свято читайте у матеріалі РІСУ «Торжество́ правосла́в'я».