Created with Sketch.

Сьогодні у римо-католиків Велика Субота

16.04.2022, 08:30

Вершиною Пасхального Тридення є Літургія Пасхальної Вігілії, яка відбувається у Велику Суботу після заходу сонця.

У Велику Суботу людина взиває ангелів у величному гімні Екзультет до радості з Воскресіння Господнього. Вся Церква, оголошуючи Перехід Господа із смерті до життя в прославленому тілі, спасенну подію, що стосується всіх людей, – радіє, співаючи багаторазово Алілуя і взиваючи кожного віруючого до радісного прославлення Бога.

У Пасхальному посланні, званому «Екзультет», яке співає священик на початку Літургії, чуємо, що ніч пасхальна – це та сама ніч, в яку колись синів Ізраїля Господь вивів із Єгипту та пройти дозволив сухою ногою через Червоне море. Це та сама ніч, що стовпа вогняного світлом розсіяла темряву гріха, а тепер ця сама ніч всіх віруючих у Христа по всій землі звільняє від зіпсуття язичницьким життям і мороку гріхів, повертає благодать та збирає у святих спільноті. Власне цієї ночі Христос, подолавши пута смерті, як переможець вийшов із відхлані.

Християни святкують Пасху на подобу єврейської Пасхи, але у центрі її є вже не подія Виходу Ізраїльського народу з Єгипетської неволі і перехід через Червоне море, а перехід Ісуса Христа зі Смерті до Воскресіння. Він є істинним Агнцем, кров'ю котрого освячуються домівки вірних (Exultet).

У цю пасхальну ніч вся Церква чуває, перебуває на молитві та слуханні Божого Слова. Пасхальне нічне чування є найбільшим святом християнської спільноти, є серцем літургійного року.

Воскресіння Христа спонукає християн до проголошення всьому світові Доброї Новини. Однією з форм сповідання віри у Воскреслого Господа є резурекційна процесія. «Резурекціо» з латинської означає воскресіння. Вірні виходять назовні, щоб спільно дати свідоцтво про свою віру у Воскресіння Христове.

На чолі процесії йде хрест з червоною єпітрахиллю, яка символізує перемогу Ісуса-Царя над владою смерті, та фігура Воскреслого Господа. Серцем процесії є Христос у Пресвятій Євхаристії. Пісні, які співаються під час процесії, виявляють віру у Воскресіння Христове — вони лунають як заклик приєднатись до пасхальної радості Церкви.

Пасхальне чування в базиліці Святого Петра у Ватикані розпочнеться у суботу у вечері.

Радіо Ватикану у Велику Суботу, транслюватиме українською мовою Месу з базиліки Святого Петра у Ватикані о 20:30 київського часу:

в радіоефірі на короткій хвилі 31-го метра частотою 9705 кГц,
на каналі Youtube за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=rBKTbRYDRr0,
через веб-радіо на порталі Vatican News.

У Неділю Пасхи, 17 квітня, Великоднє послання і благословення “Urbi et Orbi” з центральної лоджії базиліки Святого Петра у Ватикані о 13:00 київського часу:

в радіоефірі на короткій хвилі 19-ти метрів частотою 15605 кГц,
на каналі Youtube за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=4hPN3g6Ghn8,
через веб-радіо на порталі Vatican News.

Читайте також
Католики Папа: Молімося за Україну, де обстрілюють лікарні та цивільні об’єкти
16 квітня, 10:00
Католики Папа: Не забуваймо про мученицьку Україну, яка дуже страждає
16 квітня, 08:55
Католики Папа Франциск закликав відкинути війну як засіб вирішення міжнародних суперечок
16 квітня, 10:20
Католики Ватикан представив ляльку-паломника, яка символізуватиме Церкву на Expo-2025 в Японії
16 квітня, 10:03