«Сьогодні вашим „так“ Богові й Церкві тішаться український народ», — Глава УГКЦ до нового владики Володимира Фірмана

28.08.2023, 09:51
Католики
«Сьогодні вашим „так“ Богові й Церкві тішаться український народ», — Глава УГКЦ до нового владики Володимира Фірмана - фото 1
Літургія з Чином архиєрейської хіротонії відбулася в Марійському духовному центрі «Зарваниця» 27 серпня 2023 року. Її очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав — головний святитель. Співсвятителями стали владики Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, та Богдан Данило, єпископ єпархії Святого Йосафата в Пармі (США).

Владика Володимир тричі публічно склав визнання віри. Після цього відбувся Чин архиєрейської хіротонії. Глава УГКЦ вручив йому архиєрейський жезл як символ єпископської влади.

«Господь Бог зібрав нас до цього місця, щоб дати несказанний небесний дар, великий знак своєї любові до України й українського народу. Сьогодні тут, у Зарваниці, ми хочемо особливо просити Господа Бога дару перемоги нашого народу над несправедливим російським загарбником і молимося за наше військо. Але знаком надії на перемогу, знаком великої любові Бога до нас є народження нового єпископа — наслідника апостолів у лоні нашої Церкви. Дорогий владико Володимире! Можливо, ви сьогодні єдиний серед нашого єпископату, який точно знає, що означає сіяти, який знає, як дихає наша українська земля, як вона, отримуючи від Бога життєву силу, дає її людині. Але тут, у Зарваниці, ми навчилися, що істинна сівба — це любов і милосердя до тих, хто потребує. Як вчив митрополит Андрей, ви вміли щедро давати, тому сьогодні здобуваєте щось таке, про що не думали, не мріяли, від чого втікали, на що тяжко погоджувалися. Але сьогодні вашим „так“ Богові й Церкві тішиться небо, земля та український народ, який так потребує того, хто навчить його дороги до життя вічного», — звернувся до нововисвяченого єпископа Блаженніший Святослав.

Владика Володимир у промові наголосив, що цей історично-знаменний день єпископської хіротонії розділив його життя та служіння на «до» і «після». Водночас, за його словами, це — момент «досвідчення відповідальності за свою Церкву», яку Господь поклав на нього.

Додамо, що новий владика Володимир (Фірман) є відомим капеланом. Він не раз зустрічав духовні свята на фронті, сповідав бійців, освячував паски у касках наших Героїв-Захисників. Про це зазначив у тексті привітання міський голова Тернополя.