• Головна
  • Новини
  • Союз Православних братств звернувся до Патріарха Кирила з клопотанням про відлученого від УПЦ Валентина Лукіяника...

Союз Православних братств звернувся до Патріарха Кирила з клопотанням про відлученого від УПЦ Валентина Лукіяника

04.07.2011, 11:28
Союз Православних братств звернувся до Патріарха Кирила з клопотанням про відлученого від УПЦ Валентина Лукіяника - фото 1
Союз Православних братств РПЦ звернувся до Патріарха Кирила "у зв'язку з останніми подіями в житті УПЦ (МП)", повідомляє "Релігії в Україні" з посиланням на поширений СПБ текст звернення.

SPB.jpgСоюз Православних братств РПЦ звернувся до Патріарха Кирила "у зв'язку з останніми подіями в житті УПЦ (МП)", повідомляє "Релігії в Україні" з посиланням на поширений СПБ текст звернення.
 
У петиції, підписаній співголовою СПБ П. П. Жмаком (одним з лідерів монархічної партії «Самодержавна Росія»), стверджується, що поява трьох нових членів Синоду УПЦ – митрополитів Іларіона Донецького, Павла Вишгородського і архиєпископа Олександра (Драбинка) - "є черговим порушенням "Статуту УПЦ.
 
Членів братства також турбує, що на Соборі УПЦ, запланованому на 8 липня, "передбачається обрати місцеблюстителя Київського престолу – і це при живому митрополиті Володимирі!"
 
В епіцентр всіх цих подій ставиться особистість архиєпископа Олександра (Драбинка), якому автори звернення приписують "націоналістичні переконання" і називають "активним прихильником відриву УПЦ від Московського Патріархату".
 
Союз Православних братств вважає, що "назріла необхідність вжити заходів, спрямованих на зміцнення церковної єдності". Зокрема, пропонується в рамках найближчого Архиєрейського Собору Московського Патріархату "розглянути питання про приведення Статуту УПЦ відповідно до загальноцерковним Статутом".
 
Також автори прохання клопочуть перед Патріархом про керівника Союзу Православних братств України Валентина Лукіяника, відлученого від церковного спілкування на останньому Синоді УПЦ. "Напевно, було в його діях те, що могло викликати погрози, – пише у своїй петиції СПБ, – але відлучати від церковного спілкування людину, два десятиліття знаходився в епіцентрі боротьби за церковну єдність, неодноразово піддавався фізичному впливу з боку його противників, нам представляється несправедливим ".
 
Звернення до Патріарха РПЦ датоване 29 червня 2011 року.

Як повідомлялося,  на прес-конференції в Київській митрополії було спростувано чутки про можливе введення поста місцеблюстителя Глави УПЦ. "Питання про місцеблюстителя ніколи не ставилося і не ставитиметься», – повідомив архиєпископ Олександр (Драбинко).