У четвер, 24 листопада, у Львові-Брюховичах закінчилися реколекції єпископів Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви в Україні. Наприкінець спільних духовних вправ архиєреї провели братню зустріч.
«Такі реколекції — нагода для віднови духу. Тут ми роздумуємо, молимося, мовчимо. Це духовні вправи, які спонукають застановитися над особистим духовним життям, задуматися, куди воно прямує, чого варто позбутися та якими способами. Цього року ми говорили про мир у житті святого Франциска з Асижу», — розповів владика Ігор Возьняк, архиєпископ і митрополит Львівський, Департаменту інформації УГКЦ про свою участь у духовних вправах.
Закінченням реколекцій стала спільна Свята Меса, яку очолив ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький у реколекційному домі Блаженного Якова Стрепи Львівської архидієцезії у Брюховичах.
Єпископи зустрілися з Апостольським нунцієм в Україні архиєпископом Вісвальдасом Кульбокасом. У виступі він приділив увагу допомозі Святого престолу Україні, яка страждає від війни: "Папа Франциск під час кожного виступу згадує Україну. Ватикан постійно надає гуманітарну допомогу, а також всіляко сприяє звільненню полонених. Від початку повномасштабного вторгнення до вересня ватиканська лікарня «Bambino Gesu» прийняла під свою опіку 1600 дітей", - сказав нунцій.
Під час зустрічі єпископи обговорили ситуацію в Україні та виклики, перед якими постала Церква в цей час. Владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, представив низку оновлень правил, що стосуються питання захисту неповнолітніх у світлі нової інструкції Ватикану. Єпископ Олександр Язловецький, єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні, представив наступні етапи синодального процесу, який виходить на континентальний рівень.
На зустрічі була присутня Маґда Качмарек з організації «Допомога Церкві в потребі» та директор представництва організації у Вроцлаві о. Анджей Пас. Зустріч стала майданчиком для обговорення питань допомоги Церкві й українському народові в часі війни, підтримки переселенців у зимовий період, викликів, пов’язаних з енергетичною кризою тощо.