• Головна
  • Новини
  • Співробітники Лаври попередили Азарова, що у разі «рейдерського захоплення» заповідника, звернуться до ЮНЕСКО...

Співробітники Лаври попередили Азарова, що у разі «рейдерського захоплення» заповідника, звернуться до ЮНЕСКО

14.08.2012, 10:39
Співробітники Лаври попередили Азарова, що у разі «рейдерського захоплення» заповідника, звернуться до ЮНЕСКО - фото 1
Співробітники національного заповідника "Києво-Печерська Лавра" звернулись до прем’єр-міністра з відкритим листом, у якому просять повернути на посаду звільненого гендиректора заповідника Вікторію Лісничу.

Співробітники національного заповідника "Києво-Печерська Лавра" звернулись до прем’єр-міністра з відкритим листом, у якому просять повернути на посаду звільненого гендиректора заповідника Вікторію Лісничу. Про це інформує «Українська правда».

"Сподіваємось на вашу допомогу і підтримку. Ми потребуємо розібратись у цій ситуації і повернути Вікторію Миколаївну Лісничу на посаду генерального директора заповідника", – йдеться у листі.

Лист.jpg

Зазначається, що Ліснича стала "на захист від ганебного ставлення тих заступників, яких їй нав’язало міністерство"

"Вона натомість – єдина, котра не могла терпіти і закривати свої очі на приниження і ганебне ставлення до свого колективу. Де справедливість?"

Якщо Азаров не зверне увагу на конфлікт, співробітники заповідника "будуть змушені звернутись за допомогою до ЮНЕСКО".

"Ми будемо змушені організовувати мітинги та пікети через неправомірні дії Міністерства культури щодо кадрової політики заповідника", - йдеться у заяві, зачитаній у понеділок на прес-конференції.

У листі також зазначається, що міністерство культури за два роки змінило в заповіднику  трьох директорів

"За прямими вказівками Міністерства культури в заповідник призначаються люди далекі не тільки від музейної справи, але й до культури взагалі. Як може міністр культури лобіювати обкладинку Playboy на посаду заступника генерального директора в найбільшій нашій православній святині!" – йдеться у відкритому листі до Азарова.

Співробітники зауважують, те, що зараз відбувається у Лаврі більше схоже на "рейдерське захоплення".

"Сором  та сльози на очах у співробітників заповідника, які десятиліттями працюють на цій святій землі, викликало вилучення новопризначенцями разом з представниками міністерства культури документів у відділі кадрів, яке проходило з погрозами на кшталт "Якщо будете заважати, винесуть вперед ногами", – пишуть у листі прем’єру.

Як відомо, у п’ятницю Міністерство культури звільнило з посади гендиректора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Вікторії Лісничої.

Вікторія Ліснича планує оскаржувати своє звільнення.

Як відомо, наприкінці липня працівники лаврського заповідника звернулися з відкритим листом до Кулинянка, у якому просили звільнити заступників гендиректора.

Зокрема, просили звільнити заступника гендиректора з екскурсійної роботи Світлани Зорінець та колишню модель, а нині заступника генерального директора з міжнародного співробітництва Владу Прокаєву за погрози працівникам та "знущання".

Згодом модель Прокаєва звинуватила ген директора у хабарництві. Мовляв, Ліснича взяла у неї хабар у розмірі 50 тисяч доларів за свою посаду для міністра.

Сам міністр заперечує, що будь-коли брав хабарі, і каже, що позиватися до Лісничої та Прокаєвої не збирається, так само, як і звільняти їх.

Як відомо, Прокаєву-Литовченко призначили на посаду на початку червня цього року.