Created with Sketch.

Спонсор Меморіалу в Бабиному Яру замовляв свастики на стінах Харкова задля "антисемітської картинки" — Rolling Stone

26.03.2022, 14:19

Один з провідних "спонсорів" проекту, єврей Павло Фукс перед війною винаймав харків'ян за гроші, аби ті малювали на стінах міста свастики - тим самим створюючи "правильне інформаційне тло" перед вторгненням Росії в Україну.

Про це пише "Громадське" з посиланням на американське видання Rolling Stone. Це видання опирається на інформацію з американської розвідки та України.

За інформацією видання, Фукс платив через посередників від 500 до 1500 доларів за малювання нацистських графіті. Робили вони це з грудня по лютий. За задумом, це мало створити правильне інформаційне тло перед вторгненням і довести «нацифікованість» України.

Rolling Stone нагадує, що Фукс — єврей і є одним з основних спонсорів побудови Меморіалу жертвам Голокосту в Києві.

А втім, якщо ця інформація офіційно підтвердиться, це стане черговим доказом того, що Росія фабрикує свої вигадані підстави дня вторгнення в Україну, як-от «нацифікація», пише видання.

Рух «Чесно» запустив реєстр зрадників, у якому активісти збирають інформацію про представників влади та бізнесу, що стали колаборантами. До реєстру зрадників вносять тих, хто: не визнає агресію РФ та її вторгнення в Україну, а також закликає до співпраці з окупантами; добровільно йде працювати на посади у новостворені органи окупаційної влади; фінансово чи матеріально допомагає окупантам на українській території.

Активісти просять людей надавати інформацію про тих, кого вони вважають зрадниками у своїх громадах.

Провідний науковий співробітник "Дух і Літера" Олексій Панич у дописі в Фейсбук наголосив: "Коли українські активісти до війни кричали, що "Меморіальним Центром Голокосту Бабин Яр" керує антиукраїнське кубло, українська влада удавала, що "не чує". Навпаки, всіляко васьваськалася з тими, хто під пригожим "міжнародним дахом" розбудовував у центрі Києва "національну пам'ять українців" на власний приватний смак та власні зароблені в Росії гроші. Війна все це неподобство "обнулила". Після війни - лише держава Україна, лише Національний меморіал. Після війни - тобто після нашої перемоги. Іншого фіналу цієї війни бути не може".

Довідка: Національний історико-меморіальний заповідник "Бабин Яр" створено у 2010 році. У 2018 році історики Інституту історії України НАН (група під керівництвом Ігоря Пошивайла) представили громадськості проект Концепція Меморіального музею пам’яті жертв Бабиного Яру.

До 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру у 2016 році створили благодійний фонд "Меморіал Голокосту "Бабин Яр", тоді ж оголосили плани про будівництво меморіального центру на території.

У грудні 2019 року фонд повідомив про зміну керівництва, яку попередня команда назвала "раптовою і непоясненою". Новим генеральним директором фонду призначили Максима Яковера, художнім керівником проєкту меморіалу "Бабин Яр" став Ілля Хржановський – російський режисер, відомий за проектом "ДАУ". У лютому 2019-го презентували нову концепцію Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр", який з'явився за ініціативи та коштом російських бізнесменів Михайла Фрідмана, Павла Фукса та Германа Хана.

Тоді ж українські історики, які не погоджувалися з концепцією російського проекту Меморіального центру, представили проект розширеного Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр".

У червні 2020 року міністр Міністерства культури України Олександр Ткаченко пообіцяв, що у 2021 році меморіал у Бабиному Яру буде збудовано саме на базі проекту Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр", а не російського проекту МЦГБЯ.

Київські професори, публіцисти, журналісти, літератори, історики та інші видатні діячі звернулись до Київради з проханням не підтримувати російський проект реконструкції Бабиного Яру.

У червні 2021 року російсько-український бізнесмен Павло Фукс, проти якого РНБО запровадила санкції, оголосив про вихід зі складу наглядової ради Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр".

Читайте також
Суспільство Суд покарав чоловіка, який на храми УПЦ МП наносив літеру «Z»
26 березня, 12:41
Суспільство На Хмельниччині за виправдання агресії РФ проти України судитимуть священика УПЦ МП
26 березня, 17:30
Суспільство На Закарпатті клірика УПЦ МП заборонили у служінні за аморальну поведінку
26 березня, 17:09
Суспільство Із церкви-фортеці на Хмельниччині зникло майно: громада підозрює священика УПЦ МП
26 березня, 13:49