У США занепокоєні випадками зникнення кримських татар в окупованому Росією Криму та закликають покласти край насиллю над мирним населенням.
Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт на своїй сторінці в Twitter, передає Укрінформ.
"Ми поділяємо заклопотаність Меджлісу щодо "зникнення" кримських татар і закликаємо окупаційну владу зупинити насилля", - написав він.
Нагадаємо, у четвер Меджліс кримськотатарського народу звернувся до ООН і ОБСЄ із закликом докласти зусиль для запобігання ескалації насильства проти мирного населення в Криму.
Зокрема, у зверненні наведені випадки викрадення та безслідного зникнення людей, які не розслідуються відповідними органами: "Меджліс оцінює акти насильства як акції залякування кримського суспільства, а їх нерозкриття - як свідчення ігнорування чинною владою елементарних прав людини на власне життя і безпеку своїх рідних і близьких".
Ситуація у Криму непокоїть і Духовне управління мусульман Криму. Як РІСУ повідомляла, ДУМК звернулося до представників кримської влади з проханням вжити необхідних заходів з розслідування зникнення людей на території півострова.
У ДУМК зазначили, що перше тривожне повідомлення надійшло на початку березня. Тоді зник кримський татарин Вирішать Аметов, мусульманин за віросповіданням. Тіло по-звірячому вбитого чоловіка знайшли 15 березня. У нього залишилася дружина і троє маленьких дітей. Слідчі досі не дали жодної зрозумілої інформації про хід проведення слідчих заходів.
Крім того, наприкінці травня протягом тижня в Криму один за іншим пропали троє активістів громадської організації «Український дім», сімферопольці Леонід Корж, Тимур Шаймарданов і Сейран Зінедін. «Всі три події проходили за одним сценарієм: людина зникає, потім з ним пропадає телефонний зв'язок і немає жодного свідка, який міг би сказати що-небудь про місцезнаходження зниклого. Ці та інші правопорушення свідчать про збільшення в Криму протизаконних діянь і попрання прав і свобод людини», - наголосили в ДУМК.
На думку представників Муфтіяту, безкарність дій окремих «елементів кримського співтовариства може привести до руйнування крихкого міжнаціональної та міжконфесійної злагоди в Криму».