Created with Sketch.

Старообрядці обрали нового єпископа Київського і всієї України

24.10.2016, 13:41

На Освяченому Соборі Російської Православної Старообрядницької Церкви (РПСЦ), який проходив в Рогожскому селищі Москви, 18 жовтня обрали єпископа Київського і всієї України.

На Освяченому Соборі Російської Православної Старообрядницької Церкви (РПСЦ), який проходив в Рогожскому селищі Москви, 18 жовтня обрали єпископа Київського і всієї України.

У результаті недовгої дискусії делегати Собору підтримали кандидатуру настоятеля громади РПСЦ в м. Жмеринка (Вінницька область) єрея Миколи Ковальова. Новобраний єпископ змінив на цій посаді архиєпископа Київського Саватія (Козка), який помер 8 липня цього року.

Про це повідомляє Портал-Crеdо.ru з посиланням на "Російську віру".

Виступаючи на Соборі, єрей Микола Ковальов докладно розповів свою біографію.

Народився він у 1968 році, за національністю росіянин. Його батьки, прадіди по лінії батька, були вихідцями з Курської області. Під час гонінь на старообрядництво у царські часи були змушені перебратися до Вінницької області, де разом з іншими сім'ями старовірів заснували російське село. Там був побудований храм, в якому молилися більше сотні років, аж до початку "хрущовських гонінь" на релігію, коли цей храм був закритий.

Предки по лінії матері також були вихідцями з Курської області. Під час миколаївських гонінь вони перебралися в селище Добрянка Чернігівської області, а на початку XX століття - в місто Вінницю, де проживали недалеко від храму. У Вінниці вони і поховані. Рідний батько о. Миколи Ковальова, нині покійний, пройшов трудовий шлях від землекопа до головного диспетчера найбільшої будівельної організації в Вінниці. Мати, Ковальова Євгенія Пилипівна, займалася церковним рукоділлям: шила церковний одяг, митри, протоерейскі шапки, реставрувала старовинне церковну начиння.

У 1975 році Микола Ковальов пішов в загальноосвітню школу. Батьки також віддали його займатися в школу естетичного виховання. Після школи він закінчив Вінницьке училище культури і мистецтв. Трудову кар'єру Микола почав на викладацькому поприщі: працював в школі естетичного виховання понад 26 років, вів кілька предметів зі сфери музичного мистецтва.

31 травня 1992 р. був поставлений на читці єпископом Іоанном (Витушкиним), у той час Київським і всієї України. Духовним батьком Миколи Ковальова був відомий священик Сергій Маслов.

Близько восьми років тому у Києві архиєпископ Київський і всієї України Саватій призначив Ковальова у диякони. Потім, через три роки, архиєпископ Саватій висвятив диякона Миколая в єреї, після чого він остаточно залишив світську роботу і присвятив себе повністю церковного служіння. Півтора року єрей Микола Ковальов служив настоятелем храму в Жуківцях. Нині о. Ковальов є настоятелем старообрядницького храму Покрова Пресвятої Богородиці в м Жмеринці, якому наступного року виповнюється 10 років з дня освячення.

Також о. Микола відповів на низку запитань делегатів Освяченого Собору. Він розповів, що ніколи не перебував у КПРС і будь-яких інших партіях, а також повідомив про свій великий викладацький досвід, який має намір застосувати в справі розвитку церковної і християнської освіти.

Хіротонія о. Ніколи Ковальова в єпископа Київського і всієї України відбудеться у встановлені Освяченим Собором терміни.

 

Читайте також
Суспільство Мерія Львова заблокувала в’їзд на територію архиєпархії УГКЦ
Сьогодні, 13:05
Світові Архиєрей РПЦ освятив іконостаси для атомних підводних човнів
Сьогодні, 12:56
Світові Зниклий в ОАЕ рабин знайдений мертвим. Ізраїль заявляє про «антисемітський теракт»
Сьогодні, 12:19
Міжконфесійне Більшість буковинських громад УПЦ МП сконцентровано у Чернівецькому районі
Сьогодні, 11:41