• Головна
  • Новини
  • Старовинній дерев'яній церкві на Тернопільщині дадуть друге життя...

Старовинній дерев'яній церкві на Тернопільщині дадуть друге життя

25.10.2011, 09:34
Старовинній дерев'яній церкві на Тернопільщині дадуть друге життя - фото 1
Уже три роки шукають меценатів для перенесення дерев'яного храму св. Архистратига Михаїла XVIII ст. із села Горинка Кременецького району у село Залужжя Збаразького району на Тернопільщині.

Церква в Горинціexklusiv.gifУже три роки шукають меценатів для перенесення дерев'яного храму св. Архистратига Михаїла XVIII ст. із села Горинка Кременецького району у село Залужжя Збаразького району на Тернопільщині. В останньому місці планують зробити музей сакральної архітектури.

Утворення своєрідного музею неподалік руїн Старозбаразької фортеці, розкопок монастиря XVII ст. та 400-літнього мурованого храму ініціювали Національний заповідник “Замки Тернопілля” і парох Залужжя УПЦ КП о. Михайло Найко. Підтримує ідею місцева Спілка пасічників.

Свою стару церкву для цієї справи релігійна громада Горинки подарувала, розповів священик кореспондентову РІСУ Володимиру Морозу.

Розписи в Горинці“Зараз розбираємо купол. Це дуже делікатна робота, адже на ньому є розпис: зверху — ангели, а внизу — євангелисти. Хотіли б його зберегти, але дерево дуже зіпсоване і навряд чи його можна буде розмістити у перенесеному храмі. Розпис дуже старий. Будемо консультуватися з фахівцем, щоб встановити його вік. Досі ми тільки знаємо, що й старожили Горинки не пам'ятають, щоб церкву розписували,”–  говорить о. М. Найко. 

Швидше всього, цей розпис на дереві виставлятимуть уже як один із експонатів майбутнього музею, пояснює парох. Храм, як каже отець, звели у 1767 р. і хочеться зберегти його для нащадків.

“Але робота затихла через брак коштів. Три роки вже не можуть знайти меценатів. Потрібно ж буде багато дерева дуба, а також хвойних — на купол. Про нас уже писали газети, приїжджали групи з телеканалів ІНТЕР та СТБ, а жоден меценат не зголосився,” констатує о. М. Найко.

Розписи в Горинці

До слова, під час розбирання церкви робітники знайшли елементи старовинної різьби, скульптур, гроші царської Росії та УНР. Усе це також планують виставляти у майбутньому музеї.

Розписи в Горинці

Охочі допомогти у добрій справ можуть звернутися до пароха Залужжя за тел. 098-997-14-58.