Європейський суд з прав людини у Страсбурзі зобов'язав уряд Румунії виплатити компенсацію греко-католицькій спільноті за парафіяльну власність, конфісковану в комуністичний період.
РУМУНІЯ — Європейський суд з прав людини у Страсбурзі зобов'язав уряд Румунії виплатити компенсацію греко-католицькій спільноті за парафіяльну власність, конфісковану в комуністичний період. Страсбурзький суд розглянув позов греко-католицької парафії в Самбате (Трансільванія). Згідно з румунськими законам, будівлі, раніше конфісковані у греко-католиків, повинні використовуватися спільно обома спільнотами. Закон також наказує створення спільних комітетів, в рамках яких православні і греко-католики можуть обговорити питання власності. Проте, як стверджували позивачі, православні в Самбате не хотіли пускати їх до храму і вести переговори.
Згідно з вердиктом, винесеним Страсбурзькими суддями, греко-католики Самбате піддалися дискримінації з боку властей, оскільки були позбавлені можливості відстояти свої права на парафію в судах. Європейський суд назвав це порушенням Конвенції прав людини і зобов'язав уряд Румунії виплатити самбатським греко-католикам 23 000 євро.
Населення Румунії, як інформує Milites Christi Imperatoris, становить 22 мільйони осіб, з яких 87 % належать до Румунської Православної Церкви. У її користуванні зараз знаходяться більше 2 000 колишніх греко-католицьких церков, а також кілька тисяч інших будівель. У 1998 році була створена православно-католицька комісія, покликана вирішити суперечки про власність, але досі греко-католикам повернули лише 160 храмів. За офіційними даними, греко-католицька спільнота Румунії нараховує 645 000 чоловік.
Греко-Католицька Церква була оголошена в Румунії поза законом в 1948 році, її власність конфіскували і передали православній спільноті. Заборона на діяльність католиків східного обряду була зняталише 1990 року.