Стрілець у школі в Казані назвався "богом" і в телеграм каналі закликав вбивати

11 травня, 16:08
Світові
Стрілець у школі в Казані назвався "богом" і в телеграм каналі закликав вбивати - фото 1
В одній зі шкіл у Татарстані у місті Казань сталася смертельна стрілянина, у якій загинули 8 осіб. Стрільця вже затримали – ним виявився 19-річний Ільназ Галявієв, якого лише нещодавно відрахували з коледжу. У результаті нападу загинули 7 школярів і одна вчителька. 12 травня у республіці Татарстан оголосили день жалоби через цей напад.

Напад скоїв Ільназ Галявієв – 19-річний студент четвертого курсу коледжу від Університету управління "ТІСБІ". Зловмисник раніше навчався у гімназії №175, до якої прийшов зі зброєю, інформує 24 канал.

26 квітня, як повідомляє телеграм-канал Mash, Ільназа відрахували з коледжу "ТІСБІ" за неуспішність. Там він навчався на програміста, але закінчити коледж не зміг: на останньому курсі пропускав пари і не з'являвся на іспити. Студенти кажуть, що він ні з ким не спілкувався, був тихим, спокійним і неконфліктним.

Як повідомили у пресслужбі коледжу, Ільназ з грудня перебував на навчальній та виробничій практиці. Втім, через місяць після її початку, перестав з'являтися в коледжі, а з куратором групи перестав підтримувати зв'язок.

На захист виробничої практики та 3 державних іспитів не з'явився, внаслідок чого був відрахований, – повідомили в університеті.

Радник глави Росгвардіі Олександр Хінштейн повідомив, що Ільназ Галявієв отримав ліцензію на зброю 28 квітня, тобто через 2 дні після відрахування.

Казанський стрілок перед нападом на школу завів телеграм-канал, де закликав вбивати.

Ректорка університету "ТІСБІ", в якому навчався Ільназ Галявієв, Нелла Прусс заявила, що вона вкрай здивована таким вчинком колишнього студента.

За словами ректорки, Ільназ був ввічливий, неконфліктний і "весь в комп'ютері".

Так само тихим називають хлопця і дівчата, які вчилися у казанській школі №175 з ним у приблизно тих же роках. Як тихого і нетовариського його охарактеризувала дівчина, що вчилася у класі, на рік менше.

Я з ним ніколи не спілкувалася, бачила в школі. Він був дуже скромний, здавався тихим, нетовариським. У компаніях я його не бачила, – розповіла вона.

Дівчина з паралельного класу розповіла, що Ільназ жив начебто не у повній родині – тільки з батьком. "Чи була у нього сім'я благополучна, я і не замислювалася тоді. В самодіяльності, олімпіадах і шкільних заходах Ільназ, наскільки я пам'ятаю, не брав участі".