Студенти ПЦУ проходять стажування на острові, де відбувся Всеправославний Собор

08.08.2024, 14:01
Студенти ПЦУ проходять стажування на острові, де відбувся Всеправославний Собор

На запрошення Православної академії Крита, що діє під духовною опікою Вселенського Патріарха Варфоломія, студенти КПБА 29 липня розпочали навчання на острові Крит.

Про це Україні Православній повідомив керівник групи священник Сергій Бережний.

Студенти мають лекції та зустрічі із богословами Криту, а також відвідують монастирі та парафії Православної Церкви на о. Крит.

«Це прекрасне підготовлене стажування, – розповів о. Сергій Бережний, – Це місце знакове і для студентів, і для приймаючої сторони, тут був проведений Всеправославний Собор 2016 року. Тут кожен куточок має свою історію, тут втілилися найкращі наміри Вселенського Патріарха з об’єднання православ’я».

Священик розповів, що день студентів поділений: у першій половині лекції, о другій половині дня – поїздки па парафіям, монастирям, у тому числі зустрічі із єпископами.

«Серед особливо цікавих лекцій – розмова про місце жінки в Церкві. Жінка може втілювати проекти, були богословом та місіонером. Ще одна дуже змістовна і важлива лекція: яким чином і як відбувався Всеправославний Собор. Майбутні священики мали можливість почути, які пріоритети ставив Собор, як він саботувався деякими членами, і як Церкви все ж приїхали, попри те, що проведенню Собору хотіли перешкодити, які перспективи мають результати Собору. І дуже важлива тема – екологічні питання, – каже о. Сергій, – Критська академія славиться своїми науковими надбаннями в екобогослів’ї. Сама академія працює на зеленій енергії й монастирі дуже часто самі впроваджують екоініціативи (живуть на «зеленій енергії», відмовляються від пластику, приділяють увагу перероблюванні вторсировини). Крит це підняття екологічної культури й обґрунтування цього саме з церковної точки зору».

О. Сергій розповів, що в монастирях, і чоловічих, і жіночих, українців приймали дуже тепло, по-братерськи. Натомість українські студенти співали українських піснеспівів, і церковних і народних. У всіх монастирях, де бували українці, звершувалася молитва за захисників України та перемогу й справедливий мир. Священик також розповів про випадок, коли під час відвідин монастиря під час трапези митрополит Продромос став прислуговувати студентами за столом, кожному класти їсти, пропонувати щось.

«Ці діти ніколи вже не знатимуть що таке пострадянське православ’я, бо вони зростали в Українській Церкві та мали зустріч із Вселенським православ’ям, і живуть з усвідомленням, що кожна людина в Церкві – голос Церкви. Українська Церква вистраждала таку любов і увагу не тільки з боку Вселенського Патріархату, але й інших Помісних Церков. Сьогодні Українська Церква – Церква мучениця, і митрополит Епіфаній веде корабель по дуже неспокійних хвилях», – поділився керівник групи.

На думку священика, саме зараз, на фоні реформ та просвітницьких проектів, відбувається остаточний вихід українських вірян з вавилонського рабства, від традицій Московського Патріархату який перетворили Російську Церкву та інструмент Кремля.

Читайте також
Міжконфесійне Ще одна громада УПЦ МП перейшла до ПЦУ
08 серпня, 11:42
Міжконфесійне У 2024 році з УПЦ МП до ПЦУ перейшло вдвічі менше громад, ніж у 2023
08 серпня, 15:13
Міжконфесійне "Ми не Московський Патріархат!", - священик ПЦУ пояснив, наскільки УПЦ МП є віддаленою від РПЦ
08 серпня, 13:22
Міжконфесійне Релігійні громади ще двох сіл Житомирщини переходять з УПЦ МП до ПЦУ
08 серпня, 08:55