• Головна
  • Новини
  • Створення митрополій це – відповідь на новий стан розвитку УГКЦ, – владика Богдан (Дзюрах)...

Створення митрополій це – відповідь на новий стан розвитку УГКЦ, – владика Богдан (Дзюрах)

29.11.2011, 09:42
Створення митрополій це – відповідь на новий стан розвитку УГКЦ, – владика Богдан (Дзюрах) - фото 1
Митрополія є складовою частиною канонічного устрою Церкви.

Богдан_(Дзюрах).jpgexklusiv.gifВладика Богдан (Дзюрах) Адміністратор Патріаршої курії, секретар Синоду єпископів УГКЦ у бліц-інтерв’ю для РІСУ про значення трьох нових митрополій наголосив, що митрополія, поряд з екзархатом та єпархією, є складовою частиною канонічного устрою Церкви, тому нічого надзвичайного у створенні нових митрополій в лоні УГКЦ немає. Це радше свідчить про її подальший розвиток.

«З практичної точки зору, нові митрополії повинні відповісти на нові душпастирські виклики, які стоять перед нашою Церквою на даному історичному етапі. Сподіваємося, що митрополити спільно з єпископами своїх митрополій будуть уважно прислухатися до того, що «Дух говорить Церквам», намагаючись вірно втілювати в життя постанови і рішення Синодів та краще координувати свої душпастирські зусилля. Це тим важливіше, що виклики у різних регіонах перед нашою Церквою бувають різні. Водночас, ці локальні починання мають служити зміцненню єдності та подальшій розбудові цілого Тіла Христового», – акцентував єрарх.

Відповідаючи на запитання, чи не є створення нових митрополій важливим кроком до отримання Патріаршого статусу УГКЦ, владика Богдан зазначив:

«Створення митрополій це – відповідь на новий стан розвитку Церкви і на ті душпастирські виклики, які стоять перед нами сьогодні: не більше і не менше. Все решта – поручаємо милостивому Божому Провидінню, яке незбагненним для нас чином провадить нашу Церкву впродовж віків і Святим Духом оживляє її, спричиняючи дивний зріст навіть там, де сили зла бажали б нашої повної заглади. Святе Євангеліє вчить нас шукати перш за все Божого царства і його справедливості, а все решта, за вірною обітницею Христовою – додасться. Тому, більше, ніж на такому чи іншому «статусі» Церкви, нам в першу чергу залежить на її внутрішньому стані, на вірності Церкви своєму покликанню, яке вона отримала від Господа. Саме цій меті підпорядковані усі рішення та ініціативи Глави Церкви і Синоду УГКЦ». 

Як РІСУ повідомляла, 29 листопада 2011 р., о 10.00 год. в архикатедральному соборі св. Юрія у Львові розпочнеться Архиєрейська Літургія з нагоди урочистого проголошення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви та інтронізації Митрополита Львівського.

Участь у Літургії візьмуть усі владики УГКЦ на чолі з Патріархом Святославом (Шевчуком) та Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Галліксон.