Митрополія є складовою частиною канонічного устрою Церкви.
«З практичної точки зору, нові митрополії повинні відповісти на нові душпастирські виклики, які стоять перед нашою Церквою на даному історичному етапі. Сподіваємося, що митрополити спільно з єпископами своїх митрополій будуть уважно прислухатися до того, що «Дух говорить Церквам», намагаючись вірно втілювати в життя постанови і рішення Синодів та краще координувати свої душпастирські зусилля. Це тим важливіше, що виклики у різних регіонах перед нашою Церквою бувають різні. Водночас, ці локальні починання мають служити зміцненню єдності та подальшій розбудові цілого Тіла Христового», – акцентував єрарх.
Відповідаючи на запитання, чи не є створення нових митрополій важливим кроком до отримання Патріаршого статусу УГКЦ, владика Богдан зазначив:
«Створення митрополій це – відповідь на новий стан розвитку Церкви і на ті душпастирські виклики, які стоять перед нами сьогодні: не більше і не менше. Все решта – поручаємо милостивому Божому Провидінню, яке незбагненним для нас чином провадить нашу Церкву впродовж віків і Святим Духом оживляє її, спричиняючи дивний зріст навіть там, де сили зла бажали б нашої повної заглади. Святе Євангеліє вчить нас шукати перш за все Божого царства і його справедливості, а все решта, за вірною обітницею Христовою – додасться. Тому, більше, ніж на такому чи іншому «статусі» Церкви, нам в першу чергу залежить на її внутрішньому стані, на вірності Церкви своєму покликанню, яке вона отримала від Господа. Саме цій меті підпорядковані усі рішення та ініціативи Глави Церкви і Синоду УГКЦ».
Як РІСУ повідомляла, 29 листопада 2011 р., о 10.00 год. в архикатедральному соборі св. Юрія у Львові розпочнеться Архиєрейська Літургія з нагоди урочистого проголошення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви та інтронізації Митрополита Львівського.
Участь у Літургії візьмуть усі владики УГКЦ на чолі з Патріархом Святославом (Шевчуком) та Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Галліксон.