Суд продовжив керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП запобіжний захід ще на два місяці

01 червня, 17:07
Суспільство
Суд продовжив керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП запобіжний захід ще на два місяці - фото 1
У Соснівському районному суді 1 червня відбулося слухання справи стосовно керівника Черкаської єпархії УПЦ МП Феодосія (Дениса Снігірьова).

Йому продовжили запобіжний захід ще на два місяці, повідомляє Суспільне.

Перед будівлею суду обвинуваченого чекала група людей, які нагадали митрополит УПЦ МП, що через його дії щодня гинуть як українські захисники, так і безневинні люди, серед яких діти.

Архиєрея підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі та виправдовуванні, визнанні правомірною, заперечення збройної агресії Росії проти України, глорифікації її учасників.

На засіданні прокуратура клопотала про продовження строку запобіжного заходу. Оскільки 10 червня спливає термін цілодобового домашнього арешту, сторона обвинувачення просила продовжити цей термін. Зі слів прокурора, ризики залишаються ті самі, зокрема, обвинувачений може переховуватися від слідства та впливати на свідків.

Також, за словами прокурора, є ризик, що Снігірьов може впливати на свідка, місцезнаходження якого наразі невідоме.

Суддя поцікавилася у прокурора, чи залишається ризик, що обвинувачений, перебуваючи під цілодобовим домашнім арештом, буде продовжувати поширювати інформацію на офіційному сайті черкаської єпархії, в якій може міститися інформація, яка розпалюватиме ворожнечу. На це прокурор відповів, що це ймовірно. Крім того, додав, що на сайті після Великодня вже з'явилося відео зі зверненням Феодосія, де він говорить про "гоніння Церкви".

Натомість захисник обвинуваченого озвучив клопотання про зміну запобіжного заходу:

"Слідство вже завершено, докази зібрані, експертизи проведені, потерпілі допитані. Захист вважає, що наразі ризик впливу на свідків відсутній", — зазначив адвокат підсудного.

Тому він просив змінити запобіжний захід на нічний домашній арешт, із 23:00 по 6:00. Також до матеріалів справи він попросив долучити звернення від парафіян Свято-Миколаївського собору, де йдеться про діяльність митрополита.

Обвинувачений священнослужитель своєю чергою у суді зазначив, що підтримує думку своїх захисників:

"Звинувачення щодо мене вважаю безпідставними і надуманими. Сподіваюся, ми з адвокатами доведемо в суді мою повну невинуватість. Винним я себе не вважаю".

Також він додав, що не збирається нікуди тікати:

"Тут моя православна паства, за яку я відповідаю".

Від коментарів Суспільному єрарх Московського Патріархату відмовився.

Після годинної перерви суд 1 червня ухвалив задовольнити клопотання прокурора і продовжив йому на 60 днів цілодобовий домашній арешт. Наступне засідання відбудеться 10 липня.

Працівники СБУ повідомили про підозру керівникові єпархії УПЦ МП за ст. 161 Кримінального кодексу України у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

У грудні СБУ провела контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах Московського Патріархату в Черкаській області.

Під час контррозвідувальних заходів СБУ виявила в єпархіях УПЦ МП російську пропагандистську літературу та прапор так званої "Новоросії".

20 лютого керівникові єпархії УПЦ МП повідомили про підозру у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі. Йому влаштували допит у Черкаській окружній прокуратурі, опісля Соснівський районний суд обрав йому міру запобіжного заходу та відпустили під особисте зобов'язання.

12 квітня митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію, якого підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі, вдруге обрали запобіжний захід. Його взяли під цілодобовий домашній арешт на 60 діб.

13 квітня Черкаському керівникові УПЦ МП одягнули електронний браслет, повідомили у прес-службі єпархії.