Created with Sketch.

Суд заборонив УПЦ МП користуватись Єлецьким монастирем у Чернігові

16.01.2025, 15:23

16 січня 2025 року Верховний Суд України відмовив у задоволенні позову управління Чернігівської єпархії УПЦ Московського Патріархату щодо права користування Єлецьким монастирем XII-XVII століття.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, передає Главком.

«Справу розглядали суди різних інстанцій, провадження тривало майже два роки. Фінальне рішення на користь Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» підтвердило позицію Міністерства культури та стратегічних комунікацій щодо необхідності дотримання вимог чинного законодавства України», – йдеться у повідомленні.

Зауважимо, що у червні 2023 року Господарський суд Чернігівської області встановив, що УПЦ МП незаконно користується майном Єлецького монастиря. У липні 2024 року Північний апеляційний господарський суд підтвердив відсутність правових підстав для перебування Управління Чернігівської єпархії УПЦ на території монастиря.

Читайте також
Суспільство Папа урочисто відкрив головну вежу собору Саґрада Фамілія у Барселоні
16 січня, 11:17
Суспільство Близько 100 релігійних споруд зазнали руйнувань або пошкоджень внаслідок війни за минулий рік
16 січня, 11:26
Суспільство На Патріаршому соборі УГКЦ у Києві встановлюють сонячні батареї
16 січня, 14:15
Суспільство Громада на Черкащині після приєднання до ПЦУ через суд отримала храм
16 січня, 10:01