Світлина церкви на ВІнничині перемогла в міжнародному фотоконкурсі для Вікіпедії

27.01.2022, 16:25
Культура
Світлина церкви на ВІнничині перемогла в міжнародному фотоконкурсі для Вікіпедії - фото 1
В українській частині міжнародного фотоконкурсу «Вікіпедії» «Вікі любить пам’ятки» обрали найкраще фото Вінницької області 2021 року.

Про це передає «Depo.Вінниця».

Перемогла світлина Миколаївської церкви у селі Борисівка Іллінецької громади Вінниччини. Автор фото – Сергій Оньков.

Миколаївська церква збудована в 1751 році, це пам’ятка архітектури місцевого значення. Про неї ще не створено окремої статті у Вікіпедії, але її фото ілюструють статтю про село.

"Особливу виразність цьому зображенню створює майже монохромія густого синього (замість чорного) кольору у поєднанні з білими елементами декору церкви та хмаринами. Вдалий ракурс для детальної демонстрації, яскраве весняне освітлення створює радісний та піднесений настрій", — оцінила роботу членкиня журі Наталія Шестакова, мандрівниця та фотограф.

Серед фото пам'яток-переможців з Вінницького області минулих років: костел-мавзолей Потоцьких у селі Печера, Михайлівська церква в селищі Дашів, Дзвіниця кармелітського монастиря у місті Бар, фото Вежі, Домініканського монастиря та Церкви Воскресіння Христового у Вінниці. У списку пам’яток Вінницької області – 4086 об’єктів культурної спадщини, фото у Вікісховищі мають уже 1875 пам’яток. У 2021 році конкурсанти завантажили 2810 світлин 565 об’єктів, з них 178 — уперше. У 2021 році за перемогу у номінації світлин пам’яток Вінниччини змагалися 33 автори, за всі роки конкурсу — 223.

Нагадаємо, фотографія вінничанина Вадима Постернака увійшла до десятки найкращих світлин конкурсу "Вікі любить пам‘ятки 2020".