Священик став лауреатом премії імені Степана Руданського

22.12.2021, 13:33
Культура
Священик став лауреатом премії імені Степана Руданського - фото 1
Отець Борис Пентюк, кандидат богослов'я і кандидат технічних наук, отримав перше місце у Всеукраїнській літературно-мистецькій премії імені Степана Руданського за дослідження подільського роду автора «Співомовок» у чотирьох поколіннях.

Про це "Голосу України" розповів голова обласної організації Національної спілки письменників України Вадим Вітковський.

За його словами, священик Борис Пентюк провів значну роботу з вшанування пам'яті родини Руданського, зокрема, розшукав на старому цвинтарі у селі Хомутинці, де народився майбутній поет, могили його батька і дідуся, впорядкував їх, встановив хрести, зробив ці місця меморіальними, відслужив молебень.

Свої дослідження виклав у книзі "Степан Руданський. Сторінки духовності". Книгу рекомендувала на присудження премії Калинівська міська рада.
Винагорода за перше місце становить 35 тисяч гривень.

Автор книги сатири і гумору "Кардебалети" Микола Пасічник, член двох творчих спілок - письменників і журналістів - став другим лауреатом. Третє місце здобула книга "Кава з пінкою" вінницької поетеси, виконавиці авторських пісень Зої Красуляк.
Як зазначали члени журі, деякі її твори за своєю формою нагадують співомовки Руданського. За друге і третє місця передбачена грошова винагорода у сумі по 20 тисяч гривень. Переможців визначали шляхом таємного голосування.

Премія Степана Руданського започаткована ще у 1994 році з ініціативи земляків поета, господарством імені Руданського у селі Хомутинці та обласною організацією Спілки письменників. З 2006 року отримала статус Всеукраїнської і фінансується за кошти обласного бюджету. За час існування премії її лауреатами стали 49 майстрів слова, дослідників життя і творчості відомого земляка.

Вручають винагороду лауреатам у дні Всеукраїнського свята сатири і гумору імені Степана Руданського. Традиційно вони розпочинаються 6 січня, коли народився майбутній поет, на його малій батьківщині у селі Хомутинці Калинівської громади. Наступного дня заходи продовжуються у Калинівці на майдані у центрі міста біля пам'ятника Руданському.