• Головна
  • Теми
  • Священик УАПЦ просить міліцію та СБУ розібратися з випадками погроз у с. Пантаївка тим, хто голосував за «Свободу»...

Священик УАПЦ просить міліцію та СБУ розібратися з випадками погроз у с. Пантаївка тим, хто голосував за «Свободу»

14.11.2012, 13:31
Листівки з погрозами були розвішані біля храму.

Кіровоградська обласна організація ВО «Свобода» звернулась до Служби безпеки України, прокуратури, міліції, місцевої влади з вимогою негайно розслідувати акт українофобії. Як повідомили УНІАН в обласному осередку ВО «Свобода», до них звернувся настоятель місцевого храму УАПЦ з селища Пантаївка Олександрійської міської ради з приводу поширення листівок з прямими погрозами на адресу жителів селища, які проголосували на виборах до Верховної Ради України 28 жовтня за ВО «Свобода».

Він повідомив, що спершу він побачив такі листівки, розклеєні біля храму, а потім такі ж листівки почали приносити парафіяни з інших частин селища. Автори анонімних листівок звертаються до прихильників націоналістів: «Відтепер живіть і думайте над тим, що до вас кожної миті можуть прийти месники в образі онуків і правнуків колишніх воїнів радянської армії і партизанів… А тому ми починаємо робити з вами те ж саме – вішати, різати, топити і палити ваші оселі! Разом з вашими дітьми! І будемо це робити теж вночі, щоб вам не спалося кожної ночі! Очікуйте!».

У листівці також вказано, що її автори знають, на яких вулицях проживають прихильники ВО «Свобода», зокрема, кількох з них названо. За словами настоятеля, одна з парафіянок храму УАПЦ, яка проживає на вказаній у листівці вулиці, сильно налякана й відмовляється ночувати у власній хаті. Священик негайно звернувся до Служби безпеки України та міліції. Як зазначають в обласному партійному осередку, якщо влада виявиться байдужою або бездіяльною, ВО «Свобода» залишає за собою право громадського розслідування та покарання винуватців цього інциденту.

Як повідомила УНІАН керівник центру громадських зв’язків УМВС в Кіровоградській області Віталіна Бевзенко, заява щодо даного інциденту надійшла вчора до Олександрійського міськрайонного відділу міліції і від настоятеля храму УАПЦ з селища Пантаївка. Проводиться перевірка.

Довідка: На виборах до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року в Пантаївці проголосував 901 виборець, 40 з них віддали свої голоси за ВО «Свобода». Загалом, в Олександрії, до складу якої входить селище Пантаївка, за цю політичну силу проголосували понад 6% виборців. Округ №103 (центр – місто Олександрія) став єдиним в області, де за партійними списками перемогла ПР. В решті чотирьох округах Кіровоградщини перемогу здобули опозиційні партії (ВО «Свобода», ВО «Батьківщина» та «УДАР»).