Священик УГКЦ розповів про  ставлення Церкви до кремації

Священик УГКЦ розповів про  ставлення Церкви до кремації - фото 1
Церква не забороняє кремацію, але радить християнам дотримуватись звичного поховання.

Про це розповів в ефірі “Першого Західного” єромонах Лука Михайлович, викладач Українського католицького університету, коментуючи питання будівництва крематорію у Львові, повідомляє Діло.

Під час дискусії про правильність кремації з точки зору християнства, духівник відповів, що Церква не забороняє кремацію, але радить християнам дотримуватись звичного поховання.

“Тіло, з точки зору християнства, є святинею Святого Духа…Церква не говорить у розрізі заборони, бо є певні випадки, коли це дозволяється, однак ми, швидше, радимо дотримуватись того вже священного обряду – коли тіло з’єднується з землею. Дивіться, є окремі випадки. Коли людина померла за кордоном і її не можуть опізнати, чи є виразна небезпека інфекцій, чи, до прикладу, людина просто цього бажає сама. Церква не може заперечувати вибір людини. Але! Церква дораджує християнам дотримуватися цього прадавнього звичаю. Питання кремації не є догматичне, воно є звичаєве”, – прокоментував єромонах.

На питання ведучого Олега Радика, чи будуть священники відспівувати людей, які підлягатимуть кремації, єромонах відповів, що так.