Священик УГКЦ закликав кандидата Шевченка припинити "передвиборче паломництво" по церквах

18 лютого, 11:04
Суспільство
Священик УГКЦ закликав кандидата Шевченка припинити "передвиборче паломництво" по церквах - фото 1
Доктор богословія та патристичних наук, священик УГКЦ Юстин Бойко написав відкритий лист стосовно поведінки одного з кандидатів на довиборах по окрузі № 87.

Про це повідомляє Фіртка.

Священик звертає увагу кандидата Олександра Шевченка на те, що його виступи у церквах поряд зі священнослужителями неоднозначно сприймаються не тільки вірянами, але й духовенством.

о. Юстин Бойко - фото 67175
о. Юстин Бойко

 

Текст листа:

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

"Шевченку Олександру Леонідовичу (Олександр Шевченко) кандидату у народні депутати від виборчого округу № 87 на Прикарпатті (Надвірнянщина)

«Коли що-небудь робите, усе робіть на славу Божу!» (І Кор. 10,31)

Вельмишановний Олександре Леонідовичу, звертаюся до Вас як священник Української Греко-Католицької Церкви до мирянина цієї ж Церкви, яким Ви себе публічно декларуєте, а Ваша активна участь у церковному житті про це яскраво свідчить.

Причиною мого публічного звернення до Вас стали події, які мають місце протягом останніх місяців, інформацію про які можна довідатися як з розповідей священників та вірних, а також з Вашого особистого профілю у соціальних мережах.

Мова йде про Ваше активне паломництво як греко-католицькими так і православними громадами Івано-Франківщини, кожне з яких супроводжується Вашими виступами у храмі перед людьми у присутності священника. Кожен такий виступ ретельно записується та ретранслюється Вашою прес-службою. Сам же виступ досить часто нагадує проповідь, яка у храмі Божому застережена священнику як тому, якому сам Христос через Церкву уділяє на це право на підставі отриманої ним Святої Тайни Священства.

Тому, Ваші виступи по церквах дуже і дуже неоднозначно сприймаються не тільки вірними, але духовенством. Не кажу вже про тих людей, які тільки приглядаються церковному життю і шукають своєї дороги до Бога через Церкву. Про все це дехто пише відкрито, але більшість священників просто між собою про це говорять тихо і скрито, не кажу вже про багатьох мирян. Досить часто вони бояться Вам про це сказати у вічі зі зрозумілих причин.

Після того, коли до мене почали писати миряни і священники у даній справі, я передовсім переглянув усі Ваші виступи по церквах та проаналізував їх. У одному з Ваших виступів Ви слушно звернули увагу на те, що кожний християнин на підставі самої Святої Тайни Хрещення та Миропомазання є покликаний проповідувати Христа. Ви дуже правильно це підмітили! Саме Христа покликаний проповідувати кожен християнин, а не себе самого!

Апостол Павло у своєму Листі до Коринтян дуже виразно і недвозначно говорить про те, якою повинна бути проповідь Євангелія. Ось його слова: «Коли я проповідую Євангелію, нема мені від того слави, бо це мій обов'язок; і горе мені, коли б я не проповідував Євангелії. Коли б я робив це власновільно, я мав би нагороду» (І Кор. 9,16-17). З цих слів виразно виникає, що Апостол проповідує Євангеліє не задля власної користі, але тому, що це є його обов’язок, який випливає з того, що до цієї місії його покликав сам Христос.

Коли я слухаю Ваші виступи по храмах Івано-Франківщини, а також панегірики на Вашу честь з уст священників, то мені стає соромно як за священників, так і за Вас, що дозволяєте возвеличувати Вашу особу у храмі Божому! Храм Божий – це місце, де повинен бути возвеличуваний тільки і виключно наш Спаситель Ісус Христос! Він і більше ніхто! Бо усі ми є тільки його знаряддя, покликані змінити цей світ. І якщо ми щось маємо, чим можемо змінити світ, у якому живемо, то тільки і виключно завдяки Йому!

Про причину Ваших паломництв храмами Івано-Франківщини не трудно здогадатися. Вистачає зайти на інтернет-сторінку Центральної виборчої комісії України, щоб переконатися у тому, що нещодавно Вас зареєстровано кандидатом до Верховної Ради України виборчого округу № 87, що на Прикарпатті від партії «За майбутнє». Тому, Ваші поїздки храмами як також Ваші виступи у храмах сприймаються як духовенством так і вірними як прямий елемент передвиборчої компанії. А таке використання Божого храму у політичних цілях суперечить не тільки постановам Синоду Єпископів УГКЦ, але й навчанню самого Ісуса Христа.

Поза всякими сумнівами, Ви є сином Гуцульщини і належите до людей, які вклали багато своїх зусиль та коштів у розбудову та віднову храмів. За це Вам честь і хвала! Переконаний, Бог знає Ваші заслуги і віддасть Вам за це сторицею, а вдячні нащадки пам’ятимуть Вас у своїх молитвах! Але, прошу Вас, уникайте того, щоб за Ваші добрі діла Вас хвалили люди, навіть священники, бо не матимете заслуги перед Богом! Пригадую Вам слова Христа, який, звертаючись до своїх слухачів, застерігав їх: «Уважайте добре, щоб ви не чинили ваших добрих учинків перед людьми, які бачили б вас, а то не матимете нагороди в Отця вашого, що на небі» (Мт. 16,1)

Мабуть, Ви запитаєте мене, чому я Вам про це не написав особисто, але звертаюся до Вас з відкритим листом. А все дуже просто – справа набрала широкого публічного розголосу, а гнівні голоси багатьох людей летять вже відкрито у сторону ієрархів, священників. Духовенству починають закидати, що воно запродалося Вам, а тому не реагує, а багатьох людей з хиткою вірою такий стан речей спонукає сумніватися у вірогідністі Церкви як Христової інституції в їхніх очах. В глибині душі я хочу щиро вірити, що Ви бажаєте добра Церкві, а своє служіння рідному Народові не обмежите тільки передвиборчою компанією, а продовжуватиме це робити доти, доки Бог Вам зволить.

Зважаючи на усе вище сказане, звертаюся до Вас з величезним проханням припинити використовувати Церкву як майданчик передвиборчої компанії. Натомість усильно рекомендую перенести його на суспільно-політичний грунт, який є найбільш відповідним для цього. Переконаний, що тут Вам це вийде набагато краще! І, якщо буде на це допуст Божий, осягнете те, до чого стремите! Вірю, що перед Вами велике майбутнє, тільки будуйте його з Богом. Іншими словами: все, що робите, робіть на славу Божу, а не людську! А Бог належно віддячить Вам і Вашим нащадкам!

При цьому також пам’ятайте про культуру політичної поведінки християнина, який, навіть у ярій політичній боротьбі, пам’ятає, що його опонент також є дитиною Божою, яка сотворена на Божий образ і подобу. Не кажу вже про те, що незважаючи на приналежності до різних політичних партій, ми усі залишаємося синами і дочками нашої єдиної України – нашої Матері!

Особисто дуже пишаюся тим, що серед молодого покоління наших політиків є багато таких, які бажають будувати державне життя на християнських принципах і християнській демократії! Це є великий знак надії! Однак, слід все робити правильно і виважено, згідно того, як нам заповідав сам Спаситель Ісус Христос.

Боже, великий єдиний, нам Україну храни!

З повагою та пошаною до Вас, Єрм. Юстин Бойко, студит Доктор богословія та патристичних наук, священник УГКЦ, Ваш земляк з Гуцульщини".

Нагадаємо, екс-нардеп Зіновій Андрійович склав мандат у зв'язку з обранням його на посаду Надвірнянського міського голови.

Уже 28 березня громада обиратиме свого представника в парламенті.