• Головна
  • Новини
  • Священик УПЦ КП розібрав до дощечки старовинний храм, щоб врятувати його...

Священик УПЦ КП розібрав до дощечки старовинний храм, щоб врятувати його

13.10.2011, 17:03
245-літню церкву святого архистратига Михаїла переносять із села Горинка Кременецького району Тернопільщини до Залужжя Збаразького району.

245-літню церкву святого архистратига Михаїла переносять із села Горинка Кременецького району Тернопільщини до Залужжя Збаразького району. На цьому наполіг залужянський 49-річний Михайло Найко, священик православної церкви Київського Патріархату. Таким чином він намагається врятувати храм.

«Цю церкву я побачив кілька років тому. Давно не діюча, коштів на неї ні в держави, ні в села немає. Поруч парафіяни звели нову. А в цій через бурю баню розкрило, дощами затоплювало. Балки всередині прогнили, впали на склепіння. Я зрозумів, що ще одної зими цей храм не витримає», — розповідає отець Михайло.

Зі своїм товаришем, головою місцевої пасічної спілки Андрієм Шалаєм, священик вирішив розібрати церкву на дошки і перевезти до села, де має парафію. Зібрав усі погоджувальні документи в Горинці й узявся до роботи.

«Добровольці на таку справу відгукуються мало. Під магазином із горілкою охочих більше. Ну та що зробиш. П'ятеро–семеро допомагають розбирати храм. Чергуються, хто коли має змогу прийти. Як нікого нема — робимо вихідний. Зараз дні робочі, не кожен може помогти. Ми уже і з центром зайнятості договір уклали, щоби присилали до нас безробітних. Але у Збаражі всі готуються до святкування 800-річчя міста, люди переважно на реконструкції стадіону там задіяні. Слава Богу, погода зараз гарна. Наш місцевий підприємець дав свій бус із причепом. То ж села не ближні, треба по 50 км кожного дня їздити. Надіємося, до дощів таки встигнемо перевезти храм. Уже розібрали баню, дзвіницю та ризницю. Щоби потім відновити церкву, кожну дощечку і з'єднання підписуємо», – говорить священик.

Востаннє храм святого архистратига Михаїла реставрували 1926 року. Про це пише «Релігія в Україні».