У селі Проців на Київщині священик УПЦ МП Феогност приватизував церкву, що вона не дісталась громаді, яка перейшла до ПЦУ. Тепер люди мусять молитися на вулиці.
Про це йдеться у сюжеті «Фактів», передає Главком.
«Усім селом, всією громадою збирали гроші для будівництва церкви. Всі ми безвідмовно давали, йшли допомагали, будували», – кажуть місцеві. Та нині жителям села Проців на Київщині молитися доводиться просто неба, біля каплички. Місцеві стверджують, храм у громади вкрав настоятель – архимандрит Московського Патріархату Феогност.
Відректися від РПЦ і перейти в Православну Церкву України село намагалося ще 2019, коли ПЦУ отримала Томос про автокефалію. Та священик був категорично проти. Після повномасштабного вторгнення Росії молитися в Московській Церкві більшість селян остаточно відмовилася.
На початку червня жителі Процева провели збори громади. На них зібрали підписи за перехід до ПЦУ. У жовтні релігійну громаду остаточно переоформили. Але люди дізналися шокуючу інформацію. Храм, який офіційно був у власності громади, більше їй не належить.
Згідно з витягом із Держреєстру речових прав, церкву настоятель спершу пожертвував своїй сестрі, – Оксані Юраш. А потім вона передала її щойноствореному благодійному фонду «Криниця добра». Керівником якого і є настоятель Феогност. Та коментувати оборудку архимандрит відмовляється.
Жителі Процева зазначають, голова ОТГ Любов Чешко ігнорує волю громади й саме вона допомогла священику з махінацією, тому перенесла збори щодо переходу до ПЦУ.
Голова ОТГ каже, збори справді перенесла на прохання священика, але й уявити не могла, що йому це необхідне для крадіжки церкви.
«Коли ми дізналися, я зразу зателефонувала священику, щоб спитати чи це правда. Він каже правда. Питаю на основі чого, чого не повідомили. Я передзвонила в СБУ, зразу того ж дня, як стало відомо. Ми думаємо також написати в поліцію листа», – запевняє голова ОТГ Любов Чешко.
Мешканці Процева звернулися до суду. Вони сподіваються на справедливе рішення, але на це може піти багато часу. Тож святкувати Різдво Христове місцевим ніде, адже влада не знайшла інше приміщення для святині. Мешканці села на Київщині закликають Верховну Раду ухвалити закон про заборону діяльності релігійних організацій і з центром управління у Росії.