• Головна
  • Новини
  • Священика УГКЦ жорстоко побили бандити, коли той заступився за жертву...

Священика УГКЦ жорстоко побили бандити, коли той заступився за жертву

30.08.2018, 10:52
Священика УГКЦ жорстоко побили бандити, коли той заступився за жертву - фото 1

Надзвичайна подія сталася у селі Стрілкові, що на Львівщині, — тут побили пароха місцевої греко-католицької церкви, 35-річного отця Зоряна (Березу), який служить на парафії лише місяць. Після прямого удару в обличчя священик з переломом виличної кістки, струсом мозку, гематомами на обличчі та іншими ушкодженнями опинився у лікарні.

Надзвичайна подія сталася у селі Стрілкові, що на Львівщині, — тут побили пароха місцевої греко-католицької церкви, 35-річного отця Зоряна (Березу), який служить на парафії лише місяць. Після прямого удару в обличчя священик з переломом виличної кістки, струсом мозку, гематомами на обличчі та іншими ушкодженнями опинився у лікарні. У районі шоковані таким розбоєм, повідомляє Високий Замок.

У Стрілкові, готуючись до храмового празника Успіння Пресвятої Богородиці, причепурювали село. Зокрема працівники однієї зі стрийських комунальних фірм ремонтували тут дорогу. Хоча у сільраді не мали жодних зауважень до якості, робота шляховиків (серед них було кілька місцевих жителів старшого віку) чимось не сподобалася компанії з трьох осіб, які були «під мухою» — Любомиру Гладію, братам Роману та Василю Мазурам (останні недавно повернулися із закордонних заробітків). Вони почали чіплятися до шляховиків, всіляко ображали їх. А потім повалили на землю і почали бити. Присутні мовчки спостерігали за цим жахливим дійством…

У той момент неподалік проїжджав отець Зорян — квапився на вечірню. Побачив знущання над людьми і кинувся туди. Вибіг з машини, відтягував нападників від їхніх жертв, благав припинити наругу. Хтось зупинив одного з кремезних нападників, а той вирвався і своїм кулачищем ударив душпастиря.

Дізнавшись про «НП» у Стрілкові, єпарх Стрийський УГКЦ, владика Тарас (Сеньків) через Facebook звернувся до свідків побоїща у Стрілкові з проханням надати всю інформацію у поліцію. І закликав молитися за здоров’я отця Зоряна.

Нападників (до речі, всі вони ходять до тієї церкви, настоятелем якої є о. Зорян) затримали. Але у середу їх бачили у тій же… лікарні, де лежить побитий ними священик. Розповідають усім, що «лікуються після побоїв у поліції». Разом зі своїми батьками приходили у палату до отця Зоряна просити пробачення. Коли кореспондент «ВЗ» запитав у священика, чи вимагатиме покарання нападників, той відповів:

— Для мене важливо, щоб людина усвідомила свій вчинок і поправила своє життя. Бог дав нам голову, руки-ноги для добрих речей…

Не приховує свого обурення голова Стрілківської сільради Петро Столярський:

— Наробили ганьби нашому селу на всю Україну. Наша громада є зовсім не такою, як показали себе ці три (не можу назвати їх шановними) особи.

Ольга Марцинюк, старший інспектор сектору моніторингу Стрийського відділу поліції, майор поліції:

"За фактом події, що трапилася 27 серпня в одному із сіл на Стрийщині, відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) КК України. Поліцейські встановили особи зловмисників, причетних до цього кримінального правопорушення. Ними виявилися місцеві мешканці віком 22, 25 та 31 рік. Триває досудове розслідування, правоохоронці встановлюють усі обставини події".

Свідків та очевидців просять зголоситися у Стрийський відділ поліції та повідомити інформацію, яка допоможе у розслідуванні.