Священики – миротворчий контингент Майдану, - речник УГКЦ

12.02.2014, 10:58
Священики – миротворчий контингент Майдану, - речник УГКЦ - фото 1
Церква ніколи не закликала вірян брати у руки вила і скидати владу. Вона підтримує лише мирні форми протести, бо це не суперечать Законам Божим.

yatsiv_tvi-a.jpgЦерква ніколи не закликала вірян брати у руки вила і скидати владу. Вона підтримує лише мирні форми протести, бо це не суперечить Законам Божим.

Про це розповів протоєрей Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ, в інтерв’ю газеті «Комерсант».

«Церква поза політикою. Вона присутня на Майдані як духовна частина, яка потрібна самим мітингувальникам. Це я називаю миротворчим контингентом Майдану», - сказав він.

Священнослужителі на Євромайдані, за його словами, не входять у штаб національного опору чи самооборону і не вникають у політичні нюанси.

«При цьому Церква постійно і всюди говорить про необхідність мирного протесту і діалогу. Ніколи Церква не закликає віруючих брати вила і йти розбивати діючу владу», - зазначив священик.

Перебування священиків УГКЦ на Євромайдані не суперечить принципу невтручання Церкви у політику і регламентоване соціальною доктриною Католицької Церкви.

"Нашій Церкві в цьому сенсі простіше, ніж іншим. Є документ, який став підсумком століть життя Церкви. Це соціальна доктрина Католицької Церкви. Католицька Церква жила і при тоталітарних, і при комуністичних, і при монархічних режимах. І досвід взаємодії Церкви з владою і суспільством в різних ситуаціях вилився у цю доктрину. Там чітко написано, що Церква повинна бути з народом. І що народ має право протестувати проти кроків влади, з якими він не згоден», - зазначив протоєрей.

«Але там же чітко сказано, що збройний, силовий протест - захід крайній і не ефективний. Тому, якщо є насильство з будь-якої сторони, не треба відповідати тим же, необхідно намагатися зберігати мирний протест, тому що він приносить менше зла», - додав священнослужитель.

На його думку, після застосування зброї учасникам конфлікту буде важче сідати за стіл переговорів.

«І в цій ситуації Блаженніший Святослав сказав, що до тих пір, поки протест мирний, Церква з народом. Якщо ж буде озброєний протест, Церква не зможе стояти на Майдані, так як це не відповідає Божому Закону", - підсумував речник УГКЦ.