• Головна
  • Теми
  • Священики не повинні йти в політику — це закон Церкви: кардинал Гузар...

Священики не повинні йти в політику — це закон Церкви: кардинал Гузар

18.10.2012, 15:03
Священики не повинні йти в політику — це закон Церкви: кардинал Гузар - фото 1
Любомир Гузар вважає, що священики не повинні піддаватися спокусі та шкодити церкві, беручи перед виборами будь-які подарунки від кандидатів у народні депутати. Про це, як повідомляє Gazeta.ua, він заявив в ефірі "5 каналу".

Vladuka_Huzar.jpgЛюбомир Гузар вважає, що священики не повинні піддаватися спокусі та шкодити церкві, беручи перед виборами будь-які подарунки від кандидатів у народні депутати. Про це, як повідомляє Gazeta.ua, він заявив в ефірі "5 каналу".

"Нам дуже прикро, що священики, священнослужителі не хочуть послухати свій провід, бо те, що Блаженнійший Святослав і інші владики поручили їм, щоб не мішалися в політику, — це не приватні погляди єпископату, це закон Церкви. І він має добру підставу, бо Церква має бути відкрита для всіх, а коли священнослужителі починають підтримувати якусь одну чи другу кандидатуру, вони тим самим відштовхують інакодумислячих людей", — заявив він.

Окрім того, кардинал пояснив, що для Церкви, "яка має служити духовним потребам всіх людей", дуже шкідливі подібні стосунки священиків із політиками. "Але завжди знайдеться кілька священиків, думаю, їх не багато, які роблять велику шкоду Церкві. Це є явище, яке для нас дуже прикре", — підкреслив Гузар.

"Я би дякував їм (кандидатам у народні депутати) після виборів, а не до виборів. Треба запитати в себе: "Ті, хто роблять багато для Церкви, коли вони це роблять?". Перед виборами, чи після виборами, чи коли немає ніяких виборів?", — додав кардинал.

Зокрема, за його словами, Церква виступає проти використання її і авторитету священиків для "чисто політичних цілей". "Священик повинен знати, як прийняти подарунок, як і коли за нього подякувати", — підсумував він.

Архиєпископ-емерит закликав також українців свідомо йти на вибори. На його думку, громадськість повинна бути готова до виборів, аби не просто проголосувати, а зробити свій вибір, бо виходити на вулиці після виборів — пізно. " Люди повинні знати правду про кандидата", — пояснив Любомир (Гузар), додавши, що політик повинен мати насамперед 3 риси: професійність, порядність та патріотизм.

"Я не беруся прогнозувати, що буде після виборів. Я лише хотів сказати, що Україна не перестане існувати після виборів, як би це не пішло, Україна залишиться. Ми вже стільки різних трагедій пережили, що переживемо, якщо вибори не будуть справедливі, чесні, то і це переживемо", — зауважив владика.