Священики УПЦ МП освятили пам'ятну дошку царю Івану Грозному

7 вересня російські монархісти відсвяткували 490-річчя від дня народження російського царя Івана IV Грозного.

Священики УПЦ МП освятили пам'ятну дошку царю Івану Грозному - фото 58477

 

У цей день священники УПЦ МП відкрили і освятили в центрі Москви пам'ятну дошку грізному збирачеві російських земель, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на "Русскую народную линию".

Біля входу в творчу майстерню протоєрея Феодора Конюхова, відомого як мандрівника і клірика Запорізької єпархії УПЦ МП, стоїть пам'ятник дідові Івана Грозного — царю Іоанну III Великому. Тепер же на стіні каплички поруч з пам'ятником з'явилася меморіальна дошка, присвячена його онукові — царю Івану IV Грозному.

Ініціатива зі створення пам'ятної дошки належить отаману Валерію Камшилову. Вона встановлена ​​з благословення духовника Патріарха Кирила схиархімандрита Іллі (Ноздрина), який раніше освячував пам'ятник Івану Грозному в Орлі, а також заявляв, що війну в Україні розпочав диявол, а Путіним світ «рятується».

"Фотографій і портретів, які достовірно передають риси Іоанна Васильовича, не збереглося. Тому організатори вирішили зупинитися на картині Васнецова, яка найкращим чином передає характер першого російського царя", — повідомляють учасники події.


Іван Грозний відомий як засновник опричнини і терору проти населення власної країни, зокрема проти православних подвижників, найвідоміший з яких — святий митрополит Филип (Количев), замучений довіреними особами царя.

На урочистому відкритті дошки вбивцю святителя Филипа до присутніх звернулися протоєрей Феодор Конюхов і отаман Валерій Камшилов. Потім відбулося освячення пам'ятного знаку, а літію (коротке богослужіння) в пам'ять Івана Грозного і всіх російських царів династії Рюриковичів відслужив протоєрей Володимир Тищенко, клірик УПЦ МП.
Під час урочистої церемонії отаман Валерій Камшилов вручив протоєрею Феодору Конюхову козачий орден отамана Платова.