Created with Sketch.

Священики, які побували у російському полоні, провели спільний молебень в Одесі

28.06.2022, 14:44

У Свято-Троїцькому храмі ПЦУ в Одесі зібрались свящиники з рятувального судна "Сапфір", які понад два місяці перебували у російському полоні.

Вони провели молебень за Україну, повідомив кореспондент Суспільного, який відвідав захід.

Молебень організував настоятель храму Василій Вирозуб, який повернуся до України 6 травня після 68 днів російського полону. Чоловіка тримали у карцері та піддавали тортурам. Цей захід став першою публічною появою священика.

"Господь благословив в дійсності перемогою нашу державу, і щоби ту орду, яка йде на нас, було викинуто з нашої землі, бо те, що йде на нас – це страшна річ. Це відкинення нас назад, на років 30, це глибока "совдепія". Це страшно. Молимось, аби це сюди не прийшло", – розповів Василій Вирозуб.

Взяли участь в молебні капелан 35 окремої бригади морської піхоти Олександр Чоков. Він також пройшов полон: був у складі рятувального судна "Сапфір" разом із Василем Вирозубом та капеланом Леонідом Болгаровим. Їх тримали довгий час разом. За словами Олександра, в полоні їм допомагала віра та єдність.

"В нас в камері було дві камери, тому вони бачили, що ми спілкуємось, що ми молимось разом, але ми зовсім різні – ми євангельські християни, православний священик. Але в нас немає ніяких суперечок. І їх це дратувало. На одному із допитів, мене питають: "А як між вами немає ніяких суперечок і усього цього?" А я кажу: "Бо ми є вільні", – зазначив Олександр Чоков.

Разом із священиками та іншими членами екіпажу до полону потрапив і лікар Іван Тарасенко. 25 лютого волонтери попросили чоловіка про допомогу. Він мав забрати тіла українських військових з острова Зміїного. Чоловік розповів, що росіянам потрібні були цивільні, яких можна було б в майбутньому обміняти. Аби набити ціну, його щоденно допитували.

"В Севастополі на гауптвахті сидів один, потім коли нас привезли в Старий Оскол, я теж сидів в "одиночці". Тобто для себе я розумів морально – тепер я нічого не можу змінити. І вони постійно мене лякали, що мінімум 15 років ти там відсидиш. Я себе морально налаштовував, що якщо ти не можеш змінити якось ситуацію, змінюй відношення до неї. І я сподівався лише на Бога і те, що я потраплю під обмін. Треба себе морально налаштовувати, що ти вже нічого не зміниш. Це треба лише пережити, і це буде лише етап у твоєму житті", – розповів Іван.

Нині усі члени рятувальної експедиції повернулися додому. Лікар та священик продовжують працювати та нести службу.

Читайте також
Суспільство У Києво-Печерській лаврі освятили та передали військові ікони двом бригадам ЗСУ
Вчора, 10:00
Суспільство В одеському соборі ПЦУ відкрили третю частину меморіалу загиблих бійців
28 червня, 12:12
Суспільство Рідні захисників України просять нового кардинала Михайла Бичка посприяти у визволенні полонених
28 червня, 09:30
Суспільство Глава УГКЦ у День Збройних сил України: «Ви в умовах цієї жорстокої війни сповнюєте Христове Євангеліє любові»
28 червня, 09:30