• Головна
  • Новини
  • Священиків УПЦ (МП) звинуватили у нечесному зборі підписів за приватизацію Почаївської лаври...

Священиків УПЦ (МП) звинуватили у нечесному зборі підписів за приватизацію Почаївської лаври

17.02.2012, 09:02
Священиків УПЦ (МП) звинуватили у нечесному зборі підписів за приватизацію Почаївської лаври - фото 1

У Тернопільській області священики Української Православної Церкви (Московського Патріархату) проводять збір підписів за приватизацію Почаївської лаври, вводячи в оману віруючих. Про це під час сьогоднішнього пленарного засідання заявив депутат міськради, голова фракції «Нашої України» Петро Мандзій.

pochaev.jpgУ Тернопільській області священики Української Православної Церкви (Московського Патріархату) проводять збір підписів за приватизацію Почаївської лаври, вводячи в оману віруючих. Про це під час сьогоднішнього пленарного засідання заявив депутат міськради, голова фракції «Нашої України» Петро Мандзій, інформує Український тиждень.

«Священики Московського Патріархату під час проповіді говорять віруючим, що нібито націоналісти хочуть закрити Почаївську лавру, зробити з неї архітектурний пам'ятник, після чого там припинять богослужіння. А потім пропонують людям підписуватись проти заборони богослужінь в Лаврі. Тоді як зверху на документі, який підписували люди, написано «Збір підписів за приватизацію Почаївської Свято-Успенської лаври», – розповів Мандзій.

За його даними, такі факти зафіксовані в Кременецькому районі, зокрема в селах Крижі, Ледихів, Бережці.

Мандзій закликав присутнього на сесії представника прокуратури провести перевірку за даними фактами, а представників ЗМІ - розтлумачити населенню ситуацію, щоб не допустити обману мешканців області.

Нагадаємо, депутати провладних фракцій 18 січня зареєстрували проект закону «Про повернення об'єктів культурної спадщини релігійних організацій». Цей законопроект передбачає повернення церкві, зокрема, Києво-Печерської лаври, Почаївської лаври і Кременецького монастиря.

Політики заявили, що ці об’єкти хочуть передати УПЦ (МП). У свою чергу предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет вважає, що можлива передача Києво-Печерської й Свято-Успенської Почаївської лаври у власність УПЦ (МП) буде загрожувати тим, що в майбутньому їх можуть передати Російській православній церкві.