Created with Sketch.

Священикові і композитору

29.12.2015, 17:20

У Львові 27 грудня відкрили і освятили пам’ятник композитору, авторові мелодії державного гімну України, греко-католицькому священикові Михайлу Вербицькому.

Майже триметрова бронзова споруда постала у скверику на стику вулиць Вербицького, Чупринки і Бандери. Позаду скульптури на стелі на фоні карти України висічені ноти гімну. Вербицький зображений у творчому пориві — з пером у руках, із задумою на обличчі…

Саме таким «побачили» отця Михайла Вербицького автори пам’ятника, скульптори брати Володимир та Андрій Сухорські, які стали переможцями конкурсу на кращу ідею пам’ятника, оголошеного ще у 2013 році.

Й у 2015 році, коли ми святкуємо 200-літній ювілей автора мелодії пісні «Ще не вмерла Україна» до кінця не було відомо буде цей пам’ятник чи ні? В Україні знову війна з одвічним ворогом… Титанічних зусиль довелося докласти суспільно-культурному товариству «Надсяння» і його голові пану Володимиру Середі щоб цей пам’ятник таки відкрився у ювілейному році. А кошти, як колись в Галичині, збирали усією громадою – і сталося.

Пам’ятник освятив архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор (Возьняк).

Львівський пам’ятник Михайлові Вербицькому – другий в Україні. Перший постав у місті Яворові ще на початку незалежності Україні, адже в Яворівському районі отець Вербицький мав свої перші парафії, до цього району колись належало село Млини, де він спочиває вічним сном.

 

Читайте також
Суспільство Патріарх Кирил назвав Микиту Хрущова "найдурнішим" правителем за всю історію
Сьогодні, 13:52
Католики «Дощ паде. Діти ростуть»: Сьогодні на Суспільному фільм від УКУ про візит Папи Івана Павла ІІ до України
Сьогодні, 13:06
Культура У Софії Київській встановили сейсмодатчики для фіксації вибухів і прольотів ракет
Сьогодні, 12:01
Суспільство У храмі Одеси, який перейшов до ПЦУ, виявили ікони російських царів та символи «русского мира»
Сьогодні, 11:28