• Головна
  • Новини
  • Священник УГКЦ з волонтерами на Самбірщині створили соціальну пекарню...

Священник УГКЦ з волонтерами на Самбірщині створили соціальну пекарню

15.11.2019, 13:18
У селі Вільшаник, що на Самбірщині, вже більше двох місяців працює соціальна пекарня «ДоброДій». Створили її волонтери ГО «Ми – це Вільшаник» на чолі зі священником Олегом Здреником.

У селі Вільшаник, що на Самбірщині, вже більше двох місяців працює соціальна пекарня «ДоброДій». Створили її волонтери ГО «Ми – це Вільшаник» на чолі зі священником Олегом Здреником.

У пекарні є круасани, кекси, піца та багато інших смаколиків. Виготовляють їх волонтери громадської організації – звичайні жителі Вільшанику. Про це інформує «Львівська мануфактура новин».

«Є жінки, які закріплені за пекарнею. Вони у вільний від роботи чи домашніх справ час приходять і випікають. На даний час все працює на волонтерських засадах, але ми прагнемо до того, аби для деяких жінок це стало офіційною серйозною роботою», – пояснює отець Олег Здреник.

 Випічка має відповідну ціну. Кожен охочий може купити смаколик. Запаковують їжу у паперовий пакет. Кажуть, дбають про екологічний стан планети.

« Зараз ми прагнемо, щоб один день у тиждень пекарня працювала виключно для потребуючих. Вони зможуть прийти і взяти безкоштовно те, що хочуть. Тим людям, які не зможуть самостійно прийти, волонтери розноситимуть випічку у домівки. Зараз ми лише розробляємо і продумуємо цю ідею. Надіємось, якнайшвидше все реалізуємо», – каже отець.

Зараз всі виручені кошти кожен місяць люди витрачають на спільні акції, які проводять у селі. До прикладу, 1 жовтня волонтери влаштували вечірку для людей похилого віку.

«Все організували за кошти, які заробили у вересні, – розповідає отець Олег. – Це було щось нове для нашого села.  Волонтери зробили запрошення для людей, яким 80 років і більше. Ходили у їхні домівки та запрошували на свято. Також не забули за одиноких, самотніх людей, незважаючи на їх вік. Вечірка дійсно вдалась. Ми підготували святковий стіл, організували концерт. Люди спілкувались, згадували молодість».

На святі зібралось більше 30-ти людей. Тих, хто не міг самостійно прийти, але дуже хотів, волонтери привезли машиною. Отець каже, вечірка стала великою радістю для людей похилого віку, адже деякі з них не бачились роками.

«Попри те, що живуть в одному селі, не кожен має можливість і сили ходити дальше, ніж до магазину і назад додому. Все таки, це вже старенькі люди. Цим святом ми хотіли показати, що вони для нас важливі. Ми любимо усіх однаково так, як вчить нас Ісус.», – додає священник.

Отець розповідає, що до відкриття пекарні вони готувались близько трьох років. Разом з волонтерами вони самостійно ремонтували та облаштовували приміщення. Та насамперед інформували мешканців села про ідею. Кажуть, це дуже важливо.

«У нас багато ініціатив, але ми ніколи не робимо їх самі, нам важливо, щоб люди розуміли і підтримували ідеї. З негативом, на щастя, не зустрівся. Сама пекарня створена для того, щоб ми навчились допомагати один одному. Щоб не було бідних, а кожен був забезпечений бодай базовими потребами. Це спільна справа», – каже отець Здреник.

 Соціальна пекарня «ДоброДій» працює з понеділка по п’ятницю о першій половині дня. Пекарі закликають усіх небайдужих приєднатися до добра – купити смаколик.

Додамо, що о. Олег Здреник разом з волонтерами прибрав цвинтар від пластику. Зараз на могили мешканці Вільшанику приносять лише живі квіти.