• Головна
  • Новини
  • Священник вигнав сім'ю загиблого "кіборга" з храму і назвав "братовбивцею": В УПЦ МП спростовують це...

Священник вигнав сім'ю загиблого "кіборга" з храму і назвав "братовбивцею": В УПЦ МП спростовують це

25.01.2020, 09:52
Священник вигнав сім'ю загиблого "кіборга" з храму і назвав "братовбивцею": В УПЦ МП спростовують це - фото 1

Мати військовослужбовця ЗСУ Дениса Поповича, який загинув у боях за Донецький аеропорт, звернулася до президента Володимира Зеленського через те, що місцевий священник спаплюжив пам'ять її сина Про це жінка розповіла під час вшанування полеглих захисників на 5-ту річницю оборони ДАПу, передає "Армія Inform".

Мати військовослужбовця ЗСУ Дениса Поповича, який загинув у боях за Донецький аеропорт, звернулася до президента Володимира Зеленського через те, що місцевий священник спаплюжив пам'ять її сина Про це жінка розповіла під час вшанування полеглих захисників на 5-ту річницю оборони ДАПу, передає "Армія Inform".

Кіборг.jpg

За її словами, священник назвав загиблого героя "братовбивцею" і відмовився говорити з його родиною.

"У день народження Дениса разом із моїм чоловіком і онуками прийшла до церкви замовити службу. Але замість співчуття і благословення почула жахливі образи. Священник вигнав нас під паркан. Просто на дощ... Я була готова під землю провалитися від сорому через цю людину перед дітьми", – розповіла мати військовослужбовця.

Жінка багато років співала в цій церкві, і головне для неї була віра в Бога, а не різниця між патріархатами.

"Раніше я не розуміла різниці між патріархатом... Головне – віра в Бога. А церква – лише місце, куди можна прийти за духовною наснагою. Зараз же, коли наша сім'я для священника – вороги, бо мій син захищав Україну, я не можу навіть поставити тут за нього свічку. Повинна їхати до Києва чи в сусіднє село і панахиду замовляю в іншого священника", – поскаржилася Надія.

Поневіряння жінки тривають уже понад півроку. Нині її родина докладає зусиль, аби побудувати в селі ще одну церкву – на земельній ділянці, отриманій від держави за загибель сина! Так хочуть зберегти пам’ять про героїв, які склали голови за Україну…

– Мрію це зробити заради дітей. Син ростив їх чесними і порядними, яким був сам. Хочу, щоб вони й усі дітки, чиї батьки не повернулися з цієї війни, кожен міг пишатися батьком, і не боявся сказати вголос його ім’я, – каже Надія Леонідівна.

Нині, попри цькування священника й різні думки селян, Денисові синочки пишаються татком. Знають, що його іменем названа вулиця в селі, школа, де навчався… Знають, що татко – герой. Але, споглядаючи як однолітки бавляться і прогулюються парком з татусями, досі не можуть прийняти того, що його більше немає.

"Кіборг" Денис Попович був гранатометником у складі 40-ї бригади тактичної авіації зведеного загону Повітряних Сил ЗСУ "Дика качка". Загинув 22 січня 2015 року в районі Донецького аеропорту під час оборони опорного пункту "Зеніт". У нього залишилися двоє маленьких синів.

В УПЦ МП спростували цю інформацію.

Клірик Бориспільської єпархії РПЦвУ протоєрей Микола Брега заявив, що ніколи не відмовлявся здійснювати панахиду за загиблим бійцем АТО та кіборгом Денисом Поповичем, повідомляє СПЖ.

“У мене є багато фотографій, що я неодноразово впродовж трьох років, що служу на цій парафії, звершував для матері панахиди на могилі на її прохання, – розповів протоієрей. – І це було не тільки в якісь їхні пам’ятні дні. Це було і на 9-те травня, перед загальним мітингом в селі біля пам’ятника ми йшли з нею на могилу. Це можуть підтвердити півчі мої, церковні люди з громади. Всі знають про це, і все це бачили, і це є правда. Ніколи вона до мене не підходила зі словами, що пішли послужимо, а я відповів відмовою. Такого не було ні разу, це абсолютна брехня, вигадана нею”.