Created with Sketch.

Священнослужителі Чернівців висловилися щодо  вакцинації від COVID-19 (рекомендації)

06.03.2021, 09:15

З 1 березня на території Чернівецької області діє «червоний» рівень епідемічної небезпеки. У зв’язку цим, у Чернівцях не проводяться масові заходи.

Про це пише ІА АСС.

Священики Чернівців поділилися думками про вакцинацію від COVID-19.

Так, владика Данило, митрополит Чернівецький і Буковинський ПЦУ з цього приводу сказав:

«Ми трошки запізнюємось, не йдемо в ногу з часом. Церква, духовенство завжди виступає за високоморальне життя українського народу. Але часто ми не можемо донести це до людей, б’ємо на сполох вже тоді, коли криза. Є в народі мудрість: «Коли коней вкрали – тоді господар сарай замкнув». Ось так і ми сьогодні б`ємо на сполох, що пандемія, ми вмираємо. Ми сьогодні довірилися медицині, лікарі стали наче інші боги, яким ми себе довіряємо. Вибору у нас немає. І ніхто з нас не заховається. Пандемія вибирає сама, вона нікого не щадить: ні рядового, ні кабінетного. Ми не маємо вибору. Ми мусимо вакцинуватись».

Священик УГКЦ Руслан Боровий вважає, що це питання більше медичної галузі, не духовної. Але вакцини викликають й моральні відгуки. Загалом, релігійних причин уникати вакцинації немає.

«Це загальне правило. Ми не забороняємо вакцинуватись. І не підтримуємо ніяких теорій змови. Спілкуючись з людьми, я виділив три такі основні перестороги. Якщо вони будуть вирішені, я думаю, що напруга навколо питання з вакцинацією значно спаде. Найперше, це питання добровільності. Багато людей переживають, що це буде примусово, або ті, хто не будуть вакциновані, будуть дискриміновані. Доступність - наскільки ці вакцини будуть доступними фізично. І третій момент, найголовніший, - момент безпеки. Наскільки вакцина є безпечною. Ми часто чуємо, що вони якісь не такі, що не проходять достатнього рівня тестування, показують недостатню ефективність. Я думаю, що ось ці три пункти є ключовими: добровільність, доступність та безпека».

У Чернівецькій області за весь час пандемії зафіксували 57 315 випадків інфікування COVID-19. Із них 45 718 пацієнтів одужали, а 1060 людей померли.

Загальні рекомендації після вакцинації від Наталія Каспрук, лікарки-імунолога, доцентки кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології Буковинського державного медичного університету.

1. Після ін’єкції необхідно 30-40 хв. перебувати поблизу або у самому медичному закладі під наглядом лікаря.
2. Можливе виникнення місцевої реакції в місці ін’єкції (біль, почервоніння, набряк, ущільнення-ґулька). За жодних обставин НЕ можна: сильно терти місце уколу, прикладати різноманітні мазі/гелі/компреси/робити йодну сітку/прикладати листки капусти/спиртовмісні настоянки і таке інше. Це не лише не принесе бажаного ефекту, а може викликати опіки та інші пошкодження шкіри. «Якщо турбує біль у місці ін’єкції, необхідно випити парацетамол або ібупрофен (не більше 3 разів на добу, не частіше, ніж раз на 6 годин) та повідомити лікаря про реакцію. Такі реакції минають до 3-5 діб після вакцинації. Ущільнення в місці ін’єкції може зберігатися довше, в середньому воно зникає впродовж місяця», - зазначає лікарка.
3. Також після вакцинації може виникнути загальна реакція у вигляді підвищення температури тіла. У разі виникнення температури необхідно: забезпечити адекватний питний режим, температура повітря у приміщенні не повинна перевищувати 18-20 градусів.

Читайте також
Суспільство Священик РПЦ покинув парафію та дружину й поїхав воювати в Україну
Вчора, 11:14
Суспільство Наші храми зруйнували за "наводкою" священиків УПЦ МП, - митрополит Сергій (Горобцов)
06 березня, 14:04
Суспільство В Одесі ТЦК спочатку "мобілізував" священика УПЦ МП, а потім "демобілізував"
06 березня, 14:49
Суспільство В Івано-Франківську вперше з початку війни встановлять різдвяну ялинку
06 березня, 14:04