Священнослужителі УПЦ МП пригрозили спалити синагогу, якщо її зведуть на Кирилівському кладовищі, – Йосиф Зісельс

Священнослужителі УПЦ МП пригрозили спалити синагогу, якщо її зведуть на Кирилівському кладовищі, – Йосиф Зісельс - фото 1
Священники Української Православної Церкви Московського Патріархату виступили проти будівництва синагоги на Кирилівському православному кладовищі, де на замовлення російського проекту меморіалізаціі Бабиного Яру почались розкопки і вже в перші години були знайдені рештки поховань.

Про це повідомив виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс, пише Big Kyiv.

За його словами, днями до ділянки на території Кирилівського православного кладовища, де велись розкопки, підійшли священики з поруч розташованої каплиці Московського Патріархату, подивилися та сказали, що якщо синагогу побудують на кістках, то її спалять.

"Ось і вибудовується картина: по одному наказу з Москви будують синагогу на землі православного кладовища, по другому наказу звідти ж – синагогу підпалюють. І потім – по третьому наказу, вгадайте звідки, відео пожежі з відповідними коментарями про “український антисемітизм” пройде по всьому світу”, – підсумовує Зісельс.

За його словами, якщо до цього додати конфіденційну інформацію, “яка з’явилася днями про нібито передачу значної суми грошей від однієї проросійської партії, яка почуває себе досить комфортно в Україні, праворадикальним організаціям в Україні, залишається тільки зібрати сили та вигнати поганою мітлою всю цю банду з України до їх керівників у Кремлі”.

Нагадаємо, що Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. 25 грудня ініціатори російського проекту меморіального комплексу “Бабин Яр” розпочали розкопки на Кирилівському православному кладовищі та наткнулись там на залишки старих поховань.

У зв’язку з цим українські євреї почали збір протестних підписів проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні.