Сьогодні святковий день мусульманського свята Ід аль-Фітр (Рамадан-Байрам)

13.05.2021, 12:44
Культура
Сьогодні святковий день мусульманського свята Ід аль-Фітр (Рамадан-Байрам) - фото 1
Український Центр з фатв та досліджень посилаючись на постанову Європейської Ради з фатв та досліджень та постанову Діянету Турецької Республіки оголосив святковим днем свята Ід аль-Фітр (Рамадан-Байрам) - четвер 13 травня.

"Цього року новолуння, що символізує закінчення Священного місяця Рамадан астрономічно відбулося у вівторок 11 травня о 18.59 за Грінвічем (21.59 за Києвом), але в цьому положенні молодик неможливо було спостерігати ніде на землі, — повідомив на своїй фейсбук-сторінці шейх Саід Ісмагілов. — Відповідно місяць Шауваль 1442 року, згідно з ісламськими нормами, не може початися наступного дня. Тому 12 травня в середу всі мусульмани зобов'язані були продовжувати дотримуватись посту. Проте вже ввечері в середу 12 травня новолуння можна було спостерігати після заходу сонця неозброєним оком над Південною та Північною Америками, Західною Африкою, Атлантичним та Тихим океанами, а за допомогою оптичних приладів над Південною Європою та над Аравією".

Сьогодні святковий день мусульманського свята Ід аль-Фітр (Рамадан-Байрам) - фото 72145

 

"Слідуючи настанові Посланця Аллага пророка Мухаммада (мир йому!): «Побачивши молодика, - постите. І побачивши його знову (через місяць), - завершуйте піст», - ми зобов’язані приймати факт новолуння, що свідчить про завершення Рамадану, навіть якщо в нашій країні молодик не було видно", — розповідає глава Духовного управління мусульман України "Умма".

Тому Український Центр з фатв та досліджень оголосив святковим днем свята Ід аль-Фітр (Рамадан-Байрам) - четвер 13 травня.