"Тайвань засвоїв приклад України ніколи не здаватися", — Ексвіцепрезидент Тайваню в соборі Святої Софії в Римі

"Тайвань засвоїв приклад України ніколи не здаватися", — Ексвіцепрезидент Тайваню в соборі Святої Софії в Римі - фото 1
Чень Цзянь-жен, ексвіцепрезидент Тайваню, 5 вересня відвідав прокатедральний собор Святої Софії в Римі, щоб помолитися за мир в Україні та світі.

Літургію очолив о. Марко Семеген у співслужінні зі священиком місцевої тайванської католицької громади, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Беручи участь у цій молитві, просімо прощення наших гріхів, а також миру. У цьому Таїнстві Пресвятої Євхаристії ми поручаємо Господу український і тайванський народи, просячи Бога, щоб Він повів наші народи на мирний і святий шлях», — сказав під час проповіді о. Марко.

Наприкінці богослужіння Чень Цзянь-жен сказав:

«Для мене велика честь бути спеціальним посланцем Президента Тайваню Цай Інвена. Адже, окрім участі в церемонії беатифікації папи Івана Павла I (4 вересня), я охоче зустрівся з добрими друзями української громади в Римі, щоб передати вам найщиріші побажання Тайваню. Україна бореться з авторитарним і могутнім сусідом. Перед лицем нападів Китаю, залякувань і військових погроз, Тайвань засвоїв наполегливість України ніколи не здаватися, захищаючи вільний і демократичний спосіб життя».

На його думку, щоб зупинити продовження глобальної експансії тоталітаризму, «Україні та Тайваню терміново потрібна підтримка демократичних партнерів у всьому світі, а світ потребує сил добра України та Тайваню, щоб продовжувати підтримувати демократію». Він додав, вже протягом першого місяця після російського вторгнення в Україну, уряд Тайваню швидко зумів зібрати майже 33 мільйони доларів пожертв і 582 тонн гуманітарної допомоги.

«Сьогодні, на знак глибокої поваги, від імені уряду Тайваню передаю цю пожертву на підтримку діяльності вашого собору щодо допомоги українцям. Тайвань і Україна продовжуватимуть працювати разом над поглибленням своїх відносин на основі універсальних цінностей демократії, свободи та прав людини», — підсумував він і пожертвував 10 000 євро для допомоги в гуманітарній місії спільноти собору Святої Софії українським переселенцям.

На завершення візиту Чень Цзянь-жен відвідав експозиції, присвячені війні в Україні, а також кімнату-музей ісповідника віри Патріарха Йосифа Сліпого.