Created with Sketch.

Телеканал UA:ПЕРШИЙ представив прем’єру документального проекту «Ціна віри»

01.11.2021, 08:38

У неділю, 31 жовтня, о 13:30 на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ відбулася прем’єра документального проекту власного виробництва «Ціна віри», в якому глядачі побачили п’ять особистих історій служителів різних конфесій в Україні. Проект розкриває всю багатогранність України, де люди з різними релігійними поглядами мирно співіснують та дають надію у складний час.

Джерело: Суспільне

Герої документального проекту — імам ісламської спільноти з Дніпра, диякон-лютеранин, який розповсюджує релігійні теми у соцмережах, рабин, який розвиває молодіжну єврейську спільноту в Україні, монахиня Української Греко-Католицької Церкви, котра займається релігійним вихованням молоді через скауцтво, та священник Православної Церкви України — капелан університету Військово-повітряних сил у Харкові.

«Кожен з героїв розказує про власний шлях до релігії: чому вирішили стати частиною духовенства. Також діляться своїм досвідом та почуттями, чи відчувають себе самотніми зараз та як почуваються після втілення свого вибору», — зазначила продюсерка творчого об’єднання суспільно-політичного мовлення Катерина Феленюк.

Авторка проекту Ірина Кипоренко поділилася, в яких умовах довелося проводити зйомки, щоб передати всю атмосферу життя служителів.

«У житті кожного, мабуть, настає такий важкий момент, коли людина замислюється над сенсом життя, багато хто в цей час звертається до релігії. Так сталося й у наших героїв, які визначилися не просто прийти до церкви, синагоги чи мечеті, вони обрали для себе шлях майже без зворотного напрямку — стати служителями, — розповідає авторка та режисерка фільму Ірина Кипоренко. — Зйомки фільму вимагали особливого підходу та обережності. Адже у мусульман та євреїв чоловіки й жінки моляться окремо. З етичних міркувань чоловік-звукорежисер не може чіпляти мікрофон монахині, а жінка не може чіпляти обладнання й торкатися рабина, імама, священика. Також такі зйомки передбачають певний дрескод, про який доводилося пам'ятати. Звісно, нас ніхто не змушував ходити з покритою головою та в довгих сукнях, але з поваги до спільноти ми це робили».

Зйомки документального проекту відбувалися у Львові, Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Івано-Франківську та на Донбасі. Над проєктом працювала команда редакції документальних програм суспільно-політичного мовлення дирекції телебачення UA:ПЕРШИЙ.

Читайте також
Культура Мінкульт розкритикував плани КМДА збудувати підземний паркінг на Старокиївській горі
01 листопада, 08:54
Культура У київській синагозі з'явилась інсталяція з понад 1300 "відірваних прозорих пелюсток"
01 листопада, 16:11
Культура ЮНЕСКО скликає екстрену сесію для захисту об'єктів культурної спадщини Лівану від ударів Ізраїлю
01 листопада, 10:30
Культура На Шевченківську премію-2025 висунули митця з Чернівців за серію вітражів для синагоги
01 листопада, 11:00