Created with Sketch.

Тема геноциду ромів недостатньо досліджена в Україні та світі - експерти

21 вересня, 13:10

Тема геноциду ромів в період Другої світової війни є недостатньо дослідженою як в Україні, так і в світі.

Про це сказав заступник міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко під час круглого столу на тему «Знати і пам’ятати: актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни», повідомляє Укрінформ.

"Тема сьогоднішнього зібрання - геноцид ромів. З одного боку вона є надзвичайно важливою, а з іншого боку поки недостатньо дослідженою, як в Україні, так і в решті світу, оскільки дослідження геноциду ромів почались значно пізніше, і значно менше є друкованих джерел. Тому ще більш важливо проводити різні обговорення, дослідження, робити інформаційні матеріали щодо цього", - сказав Шевченко.

За його словами, для держави надзвичайно важливо зберігати пам'ять, досліджувати та вивчати тему геноциду ромів.

Директорка Національного історико-меморіального заповіднику "Бабин Яр" Роза Тапанова зауважила, що для того, щоб суспільство розуміло трагедію "Бабиного Яру", то необхідно формувати культуру пам'яті поширювати інформацію, проводити різноманітні заходи, та залучати до цього різні верстви населення.

"За ці три роки повномасштабної війни ми вже побачили велику активність і бажання людей бути присутніми. Тому ми всі заходи робимо безкоштовними, і максимально робимо так, щоб це місце стало відомим для всіх", - сказала вона.

Як відомо, 29 вересня в Україні вшановують пам'ять жертв трагедії Бабиного Яру.

За роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, вбито 100 - 150 тисяч людей – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими».

Читайте також
Інші конфесії В Україні 1196 осіб ідентифікують себе як караїми, - дослідник кримсько-татарської спадщини
Сьогодні, 10:00
Інші конфесії Українські караїми планують заснувати свій представницький орган
29.11.2021, 12:31
Інші конфесії До Умані вже прибули майже 5000 хасидів
Сьогодні, 11:15
Інші конфесії Приїзд хасидів в Україну призведе до закінчення війни перемогою, — рабин Шмуель Камінецький
Вчора, 12:30