Created with Sketch.

Терновий вінець із собору Нотр-дам виставлятимуть щоп'ятниці під час Великого посту

02.03.2020, 08:35

Майже за рік після пожежі в Нотр-Дам одну з найцінніших християнських реліквій, що зберігаються в цьому соборі, знову виставлять на публічний огляд. Йдеться про Терновий вінець, який врятували від полум’я французькі пожежники. «Вірю, що це допоможе нам заглибитися в муки Христа», – наголошує настоятель зруйнованого собору о. Патрік Шове.

Майже за рік після пожежі в Нотр-Дам одну з найцінніших християнських реліквій, що зберігаються в цьому соборі, знову виставлять на публічний огляд. Йдеться про Терновий вінець, який врятували від полум’я французькі пожежники. «Вірю, що це допоможе нам заглибитися в муки Христа», – наголошує настоятель зруйнованого собору о. Патрік Шове. Про це інформує Католицький оглядач з посиланням на vaticanne.

Терновий вінець, який зараз зберігається в Луврі, буде виставлений у сусідній церкві Сен-Жермен кожної п’ятниці під час Великого посту впродовж двох годин (з 15.00 до 17.00) та у Страсну п’ятницю впродовж усього дня (з 10.00 до 17.00). Це продовження традиції собору Нотр-Дам перед пожежею, коли цей символ мученицької смерті Ісуса виставляли на огляд вірним у першу п’ятницю місяця та у всі п’ятниці під час Великого посту.

«Ця реліквія допоможе нам краще пережити час навернення та заглибитися в муку Христа», – наголошує настоятель собору Нотр-Дам. Він зізнається, що завжди був глибоко зворушений тим, як вірні молилися біля Тернового вінця Ісуса. «Приходили особливо літні та хворі люди, але не бракувало також і молоді, багато приносили фотографії своїх близьких», – наголошує о. Шове. Він додає, що наразі щомісячна виставка цієї реліквії неможлива.

Терновий вінець зберігався в Нотр-Дамі з 1806 р. Він розміщений в обручі, що захищає реліквію від руйнування. Її знайшла в Єрусалимі разом із багатьма реліквіями матір Костянтина Великого, імператриця Олена. У V ст. реліквія була в Єрусалимі, потім у 1063 р. її перевезли до Візантії, а у 1237 р. – до Франції. Упродовж століть вона була позбавлена багатьох колючок, які зараз перебувають у церквах по всьому світу.

Читайте також
Суспільство Предстоятель ПЦУ: На окупованих територіях наші священики і громади перейшли у підпілля
Сьогодні, 13:23
Суспільство Спецслужби РФ готують провокації у Москві чи Санкт-Петербурзі, щоб потім затримати "мусульман з вибухівкою", - "Атеш"
Сьогодні, 13:03
Суспільство Після найтемнішої ночі приходить день, - Сирський у празник Воскресіння звернувся до українців
Сьогодні, 12:40
Культура Адвентистське всесвітнє радіо розпочало мовлення українською
Сьогодні, 12:21