Тільки за обід виклав два мільйони, - стало відомо у скільки обходиться єпископська хіротонія в РПЦ

Екс-протодиякон РПЦ Андрій Кураєв опублікував у себе на Фейсбуці допис священика, який порахував скільки "коштує" єпископська хіротонія в РПЦ.

"Один єпископ скаржився, що тільки обід після хіротонії коштував йому 2 млн. рублів, і це ще "дуже недорого".

"Синод "обрав" якогось ченця на єпископи богоспасаємого граду Н.

Через місяць-два слідує його хіротонія. Звичайно, не в граді Н., а на розсуд Патріарха, як правило, в Москві.

Після Служби має бути урочистий обід. Він готується не зусиллями матушок і парафіянок, а замовляється з ресторану. Раніше чергувалися ресторан готелю Данилевська та ресторан "Прага". Як зараз - не відаю" - йдеться в дописі.

Зазвичай, патріарші обіди після Служби у храмі Христа Спасителя чи соборах Кремля повинні оплачувати московські парафії та благочиння. При цьому священика, який розрахувався за трапезу, до столу можуть і не запросити.

"Але якщо мала місце єпископська хіротонія, то новий єпископ повинен сам оплатити цей бенкет. При цьому він ще не єпископ і до своєї кафедри доїхати не встиг. Якщо кафедра відкрилася нова, і місцеве світське керівництво вважало це престижним, то оплата московського прийому йшла з коштів області-міста. До речі, я давно вже не чув повідомлень про те, що на хіротонію єпископа в Москву приїхало обласне керівництво", - зазначив священик.

"Або ж майбутній єпископ повинен сам знайти ці чималі кошти: взяти в борг або ж дистанційно напружити ще невідоме йому духовенство. Затрати чималі. Крім оплати бенкету (а на ньому може бути сотня осіб), ставленик робить подарунки Патріарху і всім єпископам, які брали участь в його свячення", - додав він.