Created with Sketch.

Тисячі іноземних делегатів конгресу Свідків Єгови у Львові, окрім духовної віднови, отримали позитив від України

17.07.2018, 11:50

Майже три з половиною тисячі іноземних делегатів з різних куточків землі прибули 6 липня у Львів на спеціальний конгрес Свідків Єгови під назвою «Будьте мужні!». Конгрес продовжився для них культурною програмою з ознайомлення з історією та етносом України.

Майже три з половиною тисячі іноземних делегатів з різних куточків землі прибули 6 липня  у Львів на спеціальний конгрес Свідків Єгови під назвою «Будьте мужні!».

Конгрес продовжився для них культурною програмою з ознайомлення з історією та етносом України. Американці та німці, чехи та румуни, канадці та словаки – загалом представники дев’яти іноземних держав  – провели десять насичених та колоритних днів у столиці Галичини.

Виступи, в яких взяли участь промовці, у тому числі, з іноземних гостей, транслювалися одночасно на 15 стадіонів та виставкових залів України: у Києві, Харкові, Івано-Франківську, Тернополі, Запоріжжі та в інших містах.

Понад 125 тисяч українських вірян слухали практичні поради, як з мужністю долати труднощі сьогодення. На сучасному відеообладнанні транслювалися інтерв’ю та відеоролики, що навчали мужності на прикладах одновірців з усіх континентів. Очікуваною подією для делегатів була прем’єра художнього фільму «Історія про Йону – урок мужності та милосердя». В ньому екранізовано біблійне оповідання про одного з Божих пророків давнини.

Проте релігійна програма була лише маленькою частиною програми прийому іноземних гостей, яка тривала майже два тижні. А останні делегати повернулися додому лише цими вихідними.

Гості відвідували замки Львівщини, оглядали мальовничі краєвиди Карпат, знайомилися з українською культурою та ремеслами, насолоджувалися етнічною музикою й танцями, смакували страви національної кухні.

За інформацією організаторів, делегатів було розміщено у 38 готелях та забезпечено транспортом на весь період заходу. Закордонні гості самі сплачували своє перебування у Львові лише цим інвестувавши у місто близько $1,8 млн.  При заселенні кожен гість отримав подарунки та детальний опис запланованих заходів, які складалися заздалегідь, ураховуючи індивідуальні побажання кожного.

Марко (19 років) та Мікела (22 роки) Фоджо, рідні брат та сестра – Свідки Єгови зі Сполучених Штатів. Вони вперше відвідали Україну.

«Ми мало знали про Україну та її культуру до нашого приїзду», - розповідає Марко. Мікела каже: «Наші батьки продали стару машину та дозволили використати гроші на власний розсуд. Ми вирішили витратити їх для поїздки на конгрес в Україну».

 

Аби ознайомити іноземних гостей з історією та етносом України, місцеві Свідки Єгови організували для одновірців екскурсії  Львовом та за місто.  Вежа Корнякта, Будинок вчених, Золочівський, Свірзький та Олеський замки – це далеко не повний перелік об’єктів, які змогли оглянути делегати. Аби екскурсії були цікавішими та змістовнішими для екскурсоводів підібрали костюми та грим, аби вони виглядали, як відомі історичні постаті - архітектор Зігмунд Гаргалевський та грецький лихвар Костянтин Корнякт, які від першої особи розповідали про історію об’єктів.

Повсюди на них чекало знайомство з українською піснею, танцями та національними стравами.

«Після усіх цих екскурсій ми побачили, що українці дуже талановиті. Вони красиво співають, танцюють та розмовляють багатьма мовами. Під час туру на Сколівські Бескиди нас вразив дитячий хор. Спочатку вони співали українською, а потім перейшли на англійську. Співали навіть п’ятирічні діти. Це було неймовірно!», - пригадують Мікела та Марко.

Гості каталися на конях, танцювали польку, пробували грати на трембіті та навіть прясти нитки на прядці. Така презентація місцевого історичного спадку привернула увагу істориків.

 «Так цікаво ще ніхто в моїй практиці не розказував про історію українського народу», - каже Костянтин Бережко, кандидат історичних наук та професійний гід. Він ділиться враженнями після видовищного перформансу у Свірзькому замку, який  виконали 98 місцевих Свідків для іноземних гостей: «Кожна епоха, яку пережив Свірзький замок зокрема та український народ загалом, була представлена окремим танцем. Так, саме танцем. Тут були представлені танці багатьох культур та народів: чардаш, полька, циганські танці, віденський вальс тощо. Такого видовища наші замки ще не бачили!».

На кілька вечорів Свідки Єгови орендували два найбільших театри Львова: Національний Академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької, та Національний академічний український драматичний театр ім. М. Заньковецької. Під час вечірніх програм, які були повністю підготовлені та виконані місцевими Свідками Єгови, іноземні гості слухали концерти за участю народних музикантів, колективів пісні й танцю, а також переглянули відеофільм про красу Карпатських гір, та художній фільм про історію Свідків Єгови в Україні.

«До цієї визначної події ми готувалися 15 місяців. Щоб усе пройшло на найвищому рівні 2 430 волонтерів з числа Свідків Єгови з усієї України турбувалися про іноземних делегатів, а 2 741 добровольців працювали над підготовкою стадіону до прийому гостей», - розповідає Іван Рігер, представник Центру Свідків Єгови в Україні.  «Так, в нас різна культура і мова, але це не перешкоджає нам, а лише збагачує нас. Проте найбільше нас об’єднує – спільне навчання з Божого Слова». 

Десять днів для делегатів сплинули, мов одна година. Марко Фоджо розповів, чому надав перевагу мандрівці до України, а не відпочинку, наприклад, на курорті в США: «Це речі, які не можна порівнювати. Тут ми отримали духовне відновлення. Коли я їду у звичайну відпустку, то іноді навіть стомлююся від неї і хочеться додому. Зараз все по-іншому, я не хочу додому».

Дуже незвично, що суто релігійний захід створив позитивні враження про Україну, її історію та культуру.

Юлія КОНОТОПЧІК

Юрій КІРЄЄВ

Читайте також
Свята і звичаї Великодня колекція РІСУ
17 липня, 18:03
Відкрита тема "Священна війна" Кирила (Гундяєва), патріарха "русского міра"
17 липня, 12:30
Відкрита тема Спільне святкування Пасхи: чи є бажання до такого дійти?
17 липня, 09:00
Огляд подій Про війну в Україні Ватикан говорить за допомогою двох мов, протилежних за змістом. Ось вони у порівнянні
17 липня, 12:20