Тисячі львів’ян сьогодні разом з Главою та духовенством УГКЦ молились і згадували Святого Івана Павла ІІ

27.06.2021, 22:06
Католики
Тисячі львів’ян сьогодні разом з Главою та духовенством УГКЦ молились і згадували Святого Івана Павла ІІ - фото 1
Сьогодні, 27 червня 2021 року, у 20-ліття візиту св. Папи Івана Павла ІІ в Україну біля храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ у Львові відбулася велелюдна Літургія, яку очолив Глава УГКЦ Патріарх Святослав. У цей день рівно 20 років тому Іван Павло ІІ проголосив блаженними новомучеників УГКЦ.

“Давайте будемо з них брати приклад. Для того, щоб у сучасному світі не відрікатися від Бога, нашої віри, Його святої Церкви. Лишаймося вірними нашому Богові. Нехай, Господь скріпить нашу віру і помножить тих святих свідків у тілі нашої Церкви”, - закликав вірних Патріарх УГКЦ.

 

Він висловив вдячність львів’янам за пам’ять: "Тішуся, як Львів пам’ятає ці події 20-літньої давності, як глибоко вони закарбувалися у його серці. Якою історичною та подія була, як усіх нас вона змінила, навчила краще любити Бога і Україну".

"Ми сьогодні зійшлися так велелюдно, щоб пригадати собі перше історичне паломництво до України наступника апостола Петра. Сьогодні святий Папа Іван Павло ІІ усім нам дарував свято зустрічі. Вже не онлайн, а наживо. Можливість зустрітися і бути разом. Бути об’єднаними у Святому Дусі, бути разом в Ім’я Господнє. Я особливо дякую львівській громаді за те, що ми сьогодні їхали сюди по проспекту святого Папи Івана Павла ІІ. Щиро скажу, у Києві також є вулиця Івана Павла ІІ, але це далеко не проспект", - сказав Глава УГКЦ.

Тисячі львів’ян сьогодні разом з Главою та духовенством УГКЦ молились і згадували Святого Івана Павла ІІ - фото 74669

 

Він згадав, як святий Папа звернувся до молоді з унікальною фразою, над якою, мають замислитися духовні отці, богослови. Папа говорив про свободу любові. Бо лише той, хто вміє любити, може бути вповні свобідним.
"Справжня свобода більше коштує і вимагає, ніж неволя". Тому той, хто любить, хто готовий у цьому світі бути свідком, як нас любить Господь Бог, той, хто не відцурається, не зречеться тої любові, яку Бог має до нас, здатний до істинної визвольної всеосяжної свободи, яка дає можливість людині стати щасливою. Любити так, як Бог. Це ключ до розуміння всякого виду святості", - промовив Патріарх Святослав.

Тисячі львів’ян сьогодні разом з Главою та духовенством УГКЦ молились і згадували Святого Івана Павла ІІ - фото 74668

 

"На цьому місці Папа передав українській молоді особливий дороговказ. Він це назвав компасом, щоб не загубитися в сучасному світі. Тим компасом серед розбурханого моря сучасного світу є ніщо інше, як Десять Божих заповідей. Це та дорога, та школа життя, дорога до істинного щастя, дорога до святості, але також і дорога до істинної любові. Бо лише той зможе збагнути зміст Божих заповідей, хто навчиться любити", – резюмував Глава УГКЦ.

 

"Сьогодні ми ще раз пережили духовну подію, якій уже двадцять років. За цей час виросло нове покоління молоді, яке не пам'ятає візиту Святішого Отця Івана Павла ІІ в Україну. Тому наше з вами завдання – передати нашим дітям той досвід, ту емоцію, ту силу зустрічі зі святим чоловіком. Запросити їх до школи Божественної любові. Дарувати їм можливість бути свідками Христа в сучасному світі", - написав Патріарх Святослав у Фейсбук.