• Головна
  • Новини
  • То був не голод, то був спланований голодомор, і не один, а щонайменше три, - Предстоятель ПЦУ...

То був не голод, то був спланований голодомор, і не один, а щонайменше три, - Предстоятель ПЦУ

27.11.2021, 09:57
То був не голод, то був спланований голодомор, і не один, а щонайменше три, - Предстоятель ПЦУ - фото 1
На цьому наголосив Митрополит Епіфаній у День вшанування жертв Голодомору-Геноциду.

"Виповнилося вже століття від початку першого з цілого ряду організованих більшовиками, свідомо спланованих Голодоморів в Україні. Але досі нам болять не дати – щемить серце та несправедливість, ненависть, брехня, безкарні вбивства, злочини проти людяності, сплановане масове винищення нашого народу безбожницькою комуністично-більшовицькою владою.

Майже три десятиліття український народ потерпав від навмисно спланованих Голодоморів та від їх наслідків, а потім ще кілька десятиліть – від брехні, мовчання і залякування за свідчення правди про ті злочини", - наголошує очільник ПЦУ.

За словами Митрополита Епіфанія, то був не голод, то був спланований голодомор, і не один, а щонайменше три.

"То був геноцид у широкому розумінні цього слова, винищення нашого народу. А спустошені Голодомором села, як ви знаєте, потім заселялися переселенцями з сусідньої країни. Так вони тоді «ламали» наш волелюбний народ і закріпляли своє володарювання на таким чином «опанованих» землях. З того ж Кремля і сьогодні продовжують віддавати накази, які чи не щодня вбивають наших братів і сестер на Сході України…

Голодомор назавжди лишиться у нашій національній пам’яті. Його наслідки всі ми відчуватимемо ще довго, бо навіть ті, хто пережив ту біду, мали серйозні психологічні й духовні рани, непоправний біль від втрати найрідніших – батьків, дітей – а це не могло не вплинути на світосприйняття, поведінку, характери.

Сьогодні, в цей чорний день календаря, молімося за всіх жертв Голодоморів, щоби їхні душі були з Богом, Який є Світлом для світу", - йдеться у дописі Предстоятеля ПЦУ.