Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький і керівники дипломатичних місій країн «Групи семи» обговорили ключові ініціативи зі збереження культурної спадщини.
Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.
Участь у зустрічі взяли посли Італії, Канади й Великої Британії, тимчасові повірені у справах посольств США та Німеччини, а також Представництва ЄС в Україні.
Точицький ознайомив їх, зокрема, з основними напрямами плану, який Україна презентуватиме на зустрічі міністрів культури країн «Групи семи» наступного року в Римі. Це такі, як захист і відновлення історичних об’єктів, боротьба з російською пропагандою та промоція українських культурних продуктів на міжнародному рівні.
«Я, безперечно, вдячний вам всім за те, що ви є нашими союзниками у боротьбі за українську незалежність та суверенітет. Ми повинні стояти разом. Адже ця війна – це спроба повністю знищити українську ідентичність. Росія воює не лише за територію, а й проти наших митців, проти нашої культури», – заявив міністр.
Він поінформував, що через російську агресію в Україні загинули вже 125 культурних діячів, понад 1600 об’єктів культурної спадщини зруйновані та пошкоджені.
Точицький подякував представникам країн G7 також за допомогу в поверненні Україні артефактів. Він нагадав, що близько 1,7 млн музейних експонатів ще залишаються на захоплених Росією територіях, крім того, країна-агресор продовжує красти важливі історичні об’єкти.
«Тому наше завдання зараз – продовжувати працювати разом над вирішенням цих питань», – підкреслив міністр.
Посол Італії Карло Формоза зі свого боку наголосив на важливості всебічної підтримки України в питаннях відновлення зруйнованих об’єктів культурної спадщини.
«Ми всі розуміємо, як важливо, аби ви продовжували боротися за свою ідентичність, яка постійно піддається атакам з боку Росії. У цей важкий час я хочу, щоб ви знали – ми всі з вами. Ми продовжуватимемо підтримувати вас у боротьбі за свободу та демократію. Лише завдяки спільним зусиллям ми зможемо забезпечити вільне майбутнє без загроз», – зазначив він.