Created with Sketch.

Трагедія Православної Церкви в Західній Україні не є спричинена нашим існуванням і нашою присутністю, – Глава УГКЦ

14.06.2012, 13:16

Глава УГКЦ неодноразово заявляв, що ключовим питанням для Української Греко-Католицької Церкви є діалог з Православною Церквою, особливо з Московським Патріархатом, бо УГКЦ не є проти православних братів. Щодо РПЦ, то вони постійно закидають греко-католикам те, що ті ніби у 90-х роках у Західній Україні відібрали храми в Московського Патріархату.

Про стосунки між УГКЦ та РПЦ і про те, яким чином сьогодні можна налагодити діалог між цими Церквами Патріарха Святослава запитав журналіст польської інформаційної агенції КАІ.

Глава УГКЦ неодноразово заявляв, що ключовим питанням для Української Греко-Католицької Церкви є діалог з Православною Церквою, особливо з Московським Патріархатом, бо УГКЦ не є проти православних братів. Щодо РПЦ, то вони постійно закидають греко-католикам те, що ті ніби у 90-х роках у Західній Україні відібрали храми в Московського Патріархату.

На це Глава УГКЦ відповів: «Перш за все треба покласти кінець неефективним розмовам і переглянути спільні стратегії. Якщо ми хочемо угоди, то маємо розуміти, що деякі методи, які використовували в минулому, були неефективні. Наприклад, заклики до ліквідації Української Греко-Католицької Церкви в Україні. Це нереально, бо Церква існує з волі Бога, що багато разів повторював бл. Іван Павло II».

За словами Патріарха Святослава, Московський Патріархат не завжди базується на перевірених історичних фактах:«Наприклад, митрополит Іларіон кілька разів повторив, що в 90-х роках ми забрали їм 500 церков у Західній Україні. І це має бути найбільшою перешкодою для зустрічі Папи та Патріарха Московського».

Як наголошує Глава УГКЦ, у березні цього року на аудієнції у Святішого Отця він подав Папі точну статистику православних церков у Західній Україні: «У тих регіонах, де, на думку митрополита Іларіона, відбувалися такі випадки, сьогодні більше двох тисяч православних церков. Але тільки дві сотні з них належать Православній Церкві, яка перебуває в єдності з Московським Патріархатом. Інші православні святині в Західній Україні належать іншим Православним Церквам, які Москва не визнає канонічними. Це означає, що трагедія Православної Церкви в Західній Україні не є спричинена нашим  існуванням і нашою присутністю, але поділом серед православних. Якщо б Православна Церква була єдиною, то мала б в чотири рази більше церков, ніж подає митрополит Іларіон. А звідки взялися ці дві тисячі святинь? Одна третя – це римо-католицькі церкви, віддані православним; одна третя – це наші церкви, які Сталін після другої світової війни віддав православним, коли наша Церква була заборонена. Іншу частину збудували православні. Отже, я не розумію в чому проблема. Ми завжди відкриті до діалогу, як уже зазначив мій попередник кардинал Любомир Гузар, і нікому не забороняємо будувати церкву чи  належати до цієї чи іншої релігії. Ми вимагаємо тільки справедливості і визнання для нас права на існування».

Нагадаємо, що не так давно Патріарх Московський Кирил знову назвав ситуацію в Західній Україні перепоною для зустрічі з Папою Римським.

Читайте також
Україна і світ СКУ запустив адвокаційну кампанію до дня пам’яті жертв Голодомору
Сьогодні, 10:12
Суспільство В Україні через російську агресію пошкоджені 1 179 об’єктів культурної спадщини
Сьогодні, 09:20
Католики Глава УГКЦ привітав владику Богдана Данила з 10-річчям хіротонії
Сьогодні, 08:55
Суспільство Митрополит ПЦУ прокоментував фрески зі зображенням політиків у соборі Луцька
Вчора, 17:24